IBM naujos kartos superkompiuteris

bluegene.jpg

IBM kuria naujos kartos superkompiuterį, kuris bus pats greičiausias pasaulyje.

IBM planuoja pagaminti Roadrunner, a kitos kartos superkompiuterį, kuris bus Los Alamos Nacionalinėje Labratorijoje, Naujame Meksike. Kompiuteris atliks 1 petaflopo lygio operacijas, kurios bus lygios(1,000 trilijonų – 1.000.000.000.000.000 operacijų per sekundę). Roadrunner naudos 16,000 AMD Opteron procesorių branduolius, drauge su 16,000 Cell B.E. , abu procesorių tipai dalysis skaičiavimais.

Energijos departamentas(The Department of Energy) rugsėji susisiekė su IBM, dėl poreikio naujos kartos superkompiuterio, kurio greitis būtų mažiausiai 1 petaflopas. Kompiuteris kainuos apie 110 milijonų $ per tris kūrimo metus. Opteron ir Cell branduolių rinkinys turėtų sumažinti bendrą kompiuterio kainą. Pasak IBM, Cell B.E. procesoriai, bus kaip darbiniai arkliai atlikdami pagrindinius slankiojo kablelio skaičiavimus. Už duomenų perdavimą tarp mazgų bus atsakingi AMD Opteron procesoriai.

Pabaigtas, Roadrunner bus pats greičiausias kompiuteris pasaulyje, lengvai aplenkdamas IBM BlueGene/L sistemą(paveiksliuke, viršuje). Blue Gene/L greitis 280 teraflopų ir tai tik mažiau nei 1/4 ką gali Roadrunner.

JAV Energijos departamentas planuoja taikyti superkompiuterį plačiam spektrui mokslinių ir komercinių programų. Energijos Departamentas tikisi atlikti branduolinių ginklų bandymų simuliacijas.

Roadrunner užims 1100 kvadratinių metrų plotą, kai bus galutinai sumontuotas 2008.

Superkompiuteriai naudojami ten kur reikia daugybės skaičiavimų, kaip kvantinė mechaninė fizika, orų prognozės, DNR analizavimas ir kosmoso tyrimams. Dabar norima, kad kompiuteriai būtų ne tik greiti, bet ir vartotų kuo mažiau elektros energijos.

Rasta.

css.php
Bear