Klausimas #6 – Ką darote pasibaigus spausdintuvo rašalui?

sku_26132_3

Sugalvojau šito paklausti kai užsakinėjau rašalą iš DX. Taip kaip jau ir aišku, kad pats rašalą pildausi pats. O kas lieka, kai naujos originalios kasetės kainuoja 145lt (Juoda: 65lt, spalvota 80lt). Naujo spausdintuvo kaina  – 170lt, tiesa Canon pradžioje būna su pusinėmis kasetėmis.

Pildyti pačiam teoriškai labai apsimoka. Tie 100ml rašalo kainuoja paapvalinus 20lt. Į BG-40 rašalo kasetę telpa 12ml rašalo, tad vieną kasetė patys galėsite pasipildyti už 20/(100/12)= 2.4lt  Pala, kiek ten originali rašalo kasetė kainuoja? :))

Kaip minėjau čia teoriniai skaičiavimai, nes pildant neatsargiai dalis rašalo gali pradėti bėgti iš kasetės ar per galvutę ar per viršų. Taip pat jei uždžius spausdinimo galvutė po ilgesnio nenaudojimo, po papildymo gali tekti daryti “deep clean” kurio metu spausdintuvas sunaudoja kažkokį kiekį rašalo(o jei ne kartą). Ilgainiui kempinė esanti kasetėje galės išlaikyti vis mažiau rašalo, tad teks pildyti vis dažniau. O blogiausia kas gali nutikti, tai sugesti kasetės viduje esanti mikroschema. Man taip nutiko su nenaudojama spalvoto rašalo kasete, spausdintuvas pradėjo jos neatpažinti ir neleisdavo spausdinti net ir nespalvotai. Teko pirkti naują, paguoda, jog dabar galiu atsispausdinti nuotraukų 🙂

Perkant spausdintuvą reiktų pasidomėti, kaip jis sugyvena su „tuščiomis“ kasetėmis. Maniškis Canon šioje vietoje gan draugiškas, patriukšmauja, jog kasetė tuščia ir neleidžia spausdinti, bet pas pasiūlo ilgiau paspaudus palaikyti mygtuką kuris išjungia rašalo lygio matavimą. Tokiu būdu galėsite ramiai pildyti tą pačią kasetę daug kartų, tiesa nematysite kiek liko rašalo, bet jei turite namie rašalo atsargų ne taip ir svarbu. Rašalo lygį spausdintuvas pradės vėl sekti įdėjus naują kasetę.

O ką darote Jūs?

Sudalyvaukite apklausoje: [poll id=“30″]

css.php
Bear