Bandome Tele2 3G mobilų internetą

 P1000571

Gavau progą išbandyti Tele2 mobilų internetą, kuris buvo įpakuotas į žalią dėžutę.

P1000574

Viduje radau patį 3G modemą, spalvotą lietuvišką naudojimosi instrukciją, bei virvutę kuri persineria per modemo dangtelį, tam kad jis nepasimestų.

Modemas

Tai Huawei E1750 palaikantis GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA duomenų perdavimo technologijas maksimalia 7.2 Mbits sparta (HSDPA). Į modemą be vargo paprastai įsideda ne tik SIM kortelė, bei µSD kortelė(iki 4 GB), tad modemą bus galima panaudoti, kaip ir USB atmintinę. Dar modemas palaiko ir SMS.

Įdomiausia ir informatyviausia modemo dalis tai LED. Nuo jo mirgėjimo bei spalvos sužinosite, kokios interneto spartos tikėtis(GPRS/EDGE,UMTS,HSDPA) ir ar modemas yra tik prisijungęs prie tinklo, ar ir perduoda duomenis. Jei sugalvosite skaityti modemo instrukciją tai manau vien dėl to, jog norėsite iššifruoti LED 🙂

Diegimas

Gerai nepamenu, kaip ten buvo, nes viskas vyko be problemų. Windows 7 patys rado tvarkykles ir juos įdiegė. Pačiam teko įsidiegti tik modemo valdymo programą. Programa yra pačiame modeme ir pasiekiama per kompiuteryje rodomą virtualų CD-ROM, tad nėra CD kurį butų galima pamesti.

Valdymo programa

 tele2 mobile partner

Programa patiko, joje dabartinis interneto greitis, bei interneto naudojimosi statistika. Taip pat kairiajam apatiniame kampe rodoma prie kurio tinklo prisijungta, bei ryšio stiprumas(stulpeliais, bei procentai užvedus pelę). Šioje nuotraukoje užrašas „Turbo“ reiškia HSDPA.

Labiausiai man patikęs meniu tai Diagnostics, kur galima ryšio stiprumą pamatyti, ne kokiais %, o dBm 🙂

image

Pasigedau galimybės įsivesti GB limitą, tam kad butų galima matyti kiek dar duomenų srauto galima išnaudoti, ir ar jau laikas „susispausti“. Kaip minėjau modemas turi SMS funkciją, tai galbūt operatorius atsiųs pranešimą, kai bus išnaudota tam tikra dalis limito.

Greitis

Tikriausiai butų galima drąsiai sutrumpinti visą apžvalgą iki šio skyrelio:

668046535

Štai ką maksimaliai pavyko pasiekti Kaune, Dainavos rajone kai ryšio stiprumas buvo ~40%, nors ir esant 70% rezultatai buvo panašūs. Didžiausias išsiuntimo greitis buvo 0.6 Mbit/s

O čia ryšio kokybės testas:

6678555

Išties šie rezultatai Jums nieko sakyti neturėtų, nes jie priklauso atstumo iki mobilaus ryšio bazinės stoties, ryšio kokybės, stoties apkrovos, judėjimo greičio. Tad jei žadate tapti mobilaus ryšio abonentu ir jį naudosite didžiąją laiko dalį tarkime namuose, neklausinėkite forumuose žmonių ar geras internetas, o susiraskite kokį pažįstamą naudojantį mobilų internetą ir pasikvieskite jį į svečius.

Ryšio stabilus

Įdėjęs Tele2 SIM kortelę į mobilų telefoną pasileidau groti internetinę radijo stotį su 128kbps sparta ir pasivažinėjau po Kauną su viešuoju transportu. Kelionės ilgis apie 15km. Nesistengiau žiūrėti visą laiką koks ryšio stiprumas ir ar HSDPA ar tik EDGE. Tiesiog klausiausi radijo, kuris nutrūko per kelionę 2 kartus. Žinant, jog kartais radijas nustoja groti ir jo klausant per laidinį ryšį, tie 2 kartai yra tikrai geras rezultatas.

Kaina

Tele2 svetainėje neradau informacijos apie mobilų internetą kompiuteriui, be interneto telefone. Tačiau radau 3G ryšio padengimo žemėlapius.

css.php
Bear