Sony Ericsson X10 Xperia Mini – mažas išorėje, bet ne viduje

Sony Ericsson X10 Xperia Mini

SE X10 Xperia Mini puikus pavyzdys kaip galima daug visko sutalpinti į mažytį korpusą. Pradėsiu nuo išmaniojo telefono specifikacijų:

  • Android OS 1.6 Donut
  • Dydis 83 x 50 x 16 mm, svoris: 88 g.
  • GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA iki 7,2Mbps
  • Buletooth v2.1, Wifi (802.11 b/g)
  • FM radijas su RDS
  • A-GPS
  • USB 2.0, 3,5 mm audio lizdas.
  • Vidinė atmintis 128 MB, išplečiama su iki 16 GB microSD kortele (2GB jau pridėta)
  • Ekranas: TFT touchscreen capacitive, 6,5 cm (2,55 colių) įstrižainės, 240 x 320 taškų raiška.
  • Kamera 5 MP, su filmavimu 400×600 @30 fps, yra LED blykstė. Priekinės kameros nėra.
  • Kaina: 990 lt (2010 06 24 mobili linija)

Dėžė

Žinoma be paties telefono joje radau tiek gėrio:

Sony Ericsson X10 Xperia Mini  dežė

5 skirtingų spalvų dangteliai pakeisti, tam kad nenusibostų dizainas. Tiesa, jų paviršius nesuteikia gumos pojūčio kaip ant telefono jau esantis dangtelis.

Radau ir įkišamas ausines/laisvų rankų įrangą(mh610).

Gamintojas pataupė ir duoda tik vieną universalų USB kabelį (EC700), kuris tinka tiek įkrauti mobilų naudojant tinklo įkroviklį (EP800), tiek prijungti X10 Xperia Mini prie USB prievado kompiuteryje. Įkroviklis turi standartinį USB lizdą, tad su juo galima įkrauti kitus prietaisus, kurie kraunasi prijungti prie kompiuterio.

Į didelį plakatą išsilankstanti instrukcija paaiškina kaip naudotis telefonu.

Korpusas/dizainas

Malonų telefono laikymo pojūtį suteikia ne tik gumos imitacija jo nugaroje, bet ir tai, jog jis telpa į delną. Nors ir telefonas su lietimuisi jautriu ekranu korpuse yra 7 mygtukai. 3 meniu mygtukai žemiau ekrano, dešiniame šone garso valdymo, kameros mygtukas, o viršutinėje kraštinėje įtaisytas išjungimo/užrakinimo/aplinkos keitimo mygtukas. Šis tikrai patogioje vietoje.

P1010333

Viršuje ties ausine yra indikacinis LED, bei IR atstumo jutiklis, kurio pagalba telefonas užsirakina ji pridėjus prie ausies.

P1010335

Telefono apačioje yra su guminiu dangteliu uždaryta USB micro lizdas, bei atviras audio lizdas, bei vieta telefono virvutei.

P1010338

Nugaroje neuždegta kamera, apšvietimo LED, bei garsiakalbis.

P1010339

Nuėmus dangtelį pasimato, jog akumuliatorius slepiasi gyliau ir nėra lengvai išimamas. SIM lizdą matote, nustebino šiek tiek MicroSD lizdas, nes kortelė tiesiog įsikišo paprastai, be man įprasto užsifiksavimo ir atslinkimo atgal.

P1010342_0

Ekranas ir sąsaja

Ekrano didžiausia blogybė mano manymu tai, jog  6,5 cm  įstrižainės ekranas turi tik 240 x 320 taškų raiška. Mačius didesnio taškų tankio ekranus X10 Xperia Mini šiek tiek primena kiniško MP4 grotuvo ekraną.

image

Sensorinis talpuminis ekrano valdymas, įprastus prie rezistyvinio pradžioje nelabai manęs klausė. Pastebėjau, jog šis reaguoja tik prisilietimą su žmogaus odą, su nagu ar tuo labiau apsimovus pirštinę valdyti nepavyko. Tad likau nesupratęs, kuo dauguma giria talpuminį valdymą, na nebent dėl multitouch palaikymo.

Pati valdymo telefono sąsaja yra patogi, neaprauta t.y. pritaikyta mažam ekranui. Pagrindiniame lange kampuose yra 4 greitos nuorodos, kuria galima keisti. Toliau ekranas gali būti stumiamas vertikaliai, bei horizontaliai. Vertikaliai pasiekiamas telefono meniu, o horizontaliai skirtingi darbastaliai.

Klaviatūra

Dėl mažo ekrano  yra tik virtuali standartinė telefono klaviatūra, su kuria rašyti man buvo tikras vargas. Tačiau yra lietuviškos raidės, bei T9 lietuvių kalbai. Jei daug rašote galite sumokėti 100 litų daugiau ir pasiimti X10 Xperia Mini Pro versiją su ištraukiamą pilna QWERTY klaviatūra.

A-GPS

Telefone yra Google Maps 4.1 programa, be “turn by turn” navigacijos, tačiau be tiesiog žemėlapio. vietos nustatymo funkcijos yra ir maršruto sudarymas. Yra įdiegta Wisepilot su pilna navigacija, bet tik demo versija.

GPS lauke kiek bandžiau trumpai veikia gerai, nustatė vietą pirmą kartą per maždaug pusę minutės ir tai visai gerai žinant galvoja, jog A-GPS buvo išjungtas.

Kamera 

X10 Xperia Mini turi 5 MP kamerą. Nuotraukas dariau apsiniaukusią dieną, tad reiktų tai įvertinti.

Man patiko paprastas fotografavimo valdymas su keturiais mygtukais kampuose kaip ir pagrindiniame ekrane. Yra blykstės įjungimas,  nuorodą į nuotraukų albumą, vieno iš 4 fotografavimo režimo pasirinkimas bei persijungimas vienu spustelėjimu į filmavimo rėžimą ir atgal.

Nuotraukų pavyzdžiai:

DSC00002

DSC00004

DSC00006

DSC00007

DSC00010

DSC00013

Filmuojant galima įjungti pašvietimą, gaila palaikoma tik 400×600 raiška, t.y. nėra galimybės filmuoti 16:9 vaizdą. Taip pat filmuojant yra tik fiksuotas fokusas, tad filmuoti objektų iš arti nepavyks.

Video pavyzdžiai:

Originalūs įrašai (10 MB).

Šnipams ir paparaciams patiks tai, jog įjungus tylią aplinka ir fotografuojant nėra fotografavimo garso. Filmuojant nešviečia joks raudonas LED, kaip įprasta Nokia telefonuose.

Išvados

Mažas ir greitas (CPU 600Mhz) telefonas, tikriausiai patiks moterims ir dėl dydžio ir dėl keičiamų spalvotų dangtelių. Į telefoną sudėtos beveiks visos technologijas kurias turi didesni moduliai, o Android OS atveria duris į Android aplikacijų turgų su dideliu jų pasirinkimu.  Didžiausi trūkumai tai mažos raiškos ekranas bei virtuali klaviatūra.

css.php
Bear