Google Play jau prieinama lietuviška Covid-19 kontaktų atsekimo programėlė Korona Stop LT

Pagaliau Google Play pasirodė ilgai laukta lietuviška kontaktų atsekimo programėle Korona Stop LT. Pagaliau, nes estai, latviai, lenkai ją turi jau nuo vasaros. „(Google/Apple) Exposure Notification“ funkcija buvo įdiegta Android ir iOS operacinėse sistemose balandžio – gegužės mėnesiais, tačiau šalims reikėjo sau prisitaikyti paruoštą programėlių šabloną.

Pradėjus naudotis programėle fone kas 10-20 minučių yra generuojami atsitiktiniai ID, kuriais yra apsikeičiame per Bluetooth ryšį su kitais šalia įrenginiais turinčiais programėlę. Aptikti ID saugomi telefone 14 dienų.

Kai programėlės vartotojui nustatomas teigiamas COVID-19 testas, jis į programėlę suveda iš sveikatos apsaugos tarnybų gautą kodą. Tada visi sugeneruoti ID įkeliami į serverį. Iš ten jie yra pasiekiami kitiems įrenginiams.

Programėlė reguliariai lygina serveryje esantį ID sąrašą su užfiksuotais. Jeigu ID yra rastas, signalo stiprumas rodo mažą atstumą, o detekcijos laikas buvo pakankamas (virš 15 min.) vartotojas gauna įspėjimą apie galimą kontaktą su sergančiu COVID-19. Dėl privatumą vartotojas nesužino nei kur, nei kada įvyko kontaktas. Taip pat sveikatos apsaugos tarnybos nežino, jog jis turėjo kontaktą.

Šiuo metu oficialiai dar nėra paskelbta apie išleistą programėlę. Tačiau programėlės puslapyje užsimenama ir apie iOS skirtą programėlę. „(Google/Apple) Exposure Notification“ palaikomas su Android 6.0 ir iOS 13.5 ir naujesnėmis OS.

Programėlę įsirašiau, tikiuosi vartotojų bus pakankamas kiekis, jos visa sistema veiktų. Šitas sprendimas pradeda atsekti Covid-19 kontaktus, tačiau apsaugo vartotojų privatumą.

css.php
Bear