Nuo 2015 metų naujos ES PVM taisyklės apsunkins elektroninių prekių pardavimus

Screen Shot 2014-12-18 at 17.49.11

Iki šiol pardavėjai Europos sąjungoje parduodami elektronines prekes kaip: e-knygos, muzika, vaizdo žaidimai mokėjo PVM pagal tai kur jie yra, nepriklausomai nuo pirkėjo šalies. Tai leido jiems išvengti didesnių mokesčių registruojant verslą ten kur mažas PVM. Pavyzdžiui Amazon verslas Europoje yra registruotas Liuksemburge. Šioje šalyje PVM yra 17 % , e-knygoms taikomas lengvatinis – 3%.

Europos sąjunga nusprendė ištaisyti šią spragą. Nuo 2015 sausio 1 dienos verslas parduodantis elektronines prekes ar paslaugas fiziniams asmenims turės taikyti  tos valstybės iš kurios yra pirkėjas PVM tarifą ir mokestis keliaus į atitinkamos valstybės biudžetą.

Tokio įstatymo privalumas, jog lietuviui perkant elektronines prekes užsienyje bus papildomas Lietuvos biudžetas.

Trūkumas, jog pardavėjui reikės kiekvienam pirkėjui taikyti atskirą PVM, vesti apskaitą ir atsiskaityti su kiekvienos ES šalies institucijomis.  Tiesa kai kurių šalių institucijos jų teritorijoje registruotiems verslams siūlo pervesti surinktą PVM tik jiems, o jie jį paskirstys kitoms ES šalims.

Pavyzdžiui Google Play parduotuvėje nuo sausio 1 dienos bus taikomas lietuviškas PVM tarifas, net jeigu ir programėlių kūrėjai nėra iš Europos sąjungos. Iki šiol PVM buvo taikomas tik jeigu autoriai yra iš ES.

Dėl šių pakeitimų jeigu iki šiol pardavėjai naudojosi mažu PVM parduodamos prekės ar paslaugos perkant iš Lietuvos turėtų brangti. O jeigu pardavėjui pasirodys sunku vargti su skirtingais PVM tarifais jis gali išvis neteikti savo paslaugų mažoms šalims.

[via: Thomas Baekdal]

css.php
Bear