2000 multimetrų bus sunaikinti dėl geltono apvado [patentai]

DMM_Yellow

Sparkfun 6 metus į JAV importuodavo tokio tipo multimetrus kol sulaukė rašto iš JAV muitinės, jog siunta yra sulaikyta. Pasirodo multimetrai pažeidžia Fluke  prekės ženklą kuris aprašo multimetrus tamsiu korpusu su geltonu apvadu, rėmeliu, laikikliu.

Kaip rašo Sparkfun atstovai jie gerbia Fluke prekės ženklą, tačiau jų multimetrų ir Fluke gaminių geltonos apvado atspalviai skiriasi ir nėra teisinga jog prekės ženklas nurodo tik „geltona“ , o ne konkretų atspalvį.

Kadangi muitinė už sulaikytos siuntos saugojimą prašo 150 USD dienai, o dėl aukštų importo muitų Kinijoje grąžinti prekes atgal modifikavimui būtų labai brangu, tad Sparkfun nusprendė nesiginčyti su JAV muitine ir pasirinkti 2000 multimetrų sunaikinimą, kas irgi kainuoja 150 USD už valandą darbo.

Į šį incidentą sureagavo ir Fluke atstovai, jie pareiškė, kad jie ginė ir gins savo prekės ženklą, jog pirkėjai žinotų, kad kas atrodo kaip Fluke ir yra Fluke. Fluke supranta mažas įmonės kaip Sparkfun kurios parduoda prekes mėgėjams ir kaip kompensaciją jiems perduoda savo gaminius kurių vertė net ir didesnė negu buvo sulaikyta. Sparkfun galės juos parduoti ir kompensuoti nuostolius arba paaukoti kaip labdarą mokomosios organizacijoms.

[via: SparkFun Fluke]

css.php
Bear