Kaip bankai žioplius „baudžia“

2015-01-09 18_49_45-Amazon.co.uk - Online Return Center

Pirkimas užsienio e- parduotuvėse

Netyčia iš Amazon nusipirkau e-knygą. Greit atšaukiau užsakymą, ir nors Amazon ne iškart po pirkimo įvyko pinigų nurašymą, tačiau vis tiek pinigai buvo nurašyti. Pinigus atgavau, bet kadangi pirkau JAV doleriais, o sąskaitoje Eurai tai ir nurašant ir atgaunant pinigus buvo atliktas valiutos konvertavimas. Kadangi bankas ne labdaros organizacija  netyčinis 10 USD knygos pirkimas dėl ne vienodos nurašytos ir grįžusios sumos(dėl skirtingų valiutos kursų) kainavo 0,26 EUR.  Tiesa vienu atveju galima išlošti. Tarkime jeigu dolerio kursas bus aukštesnis grąžinimo dieną,

Pirkimas lietuviškose e-parduotuvėse

Užsakiau detalė iš katalogo, kaina 50 litų. Netiko. Prekės atsiėmiau ir grąžinau parduotuvėje, tad siuntimas nieko nekainavo. Tačiau, kadangi sumokėjau darydamas pervedimą internetu tai ir pinigus grąžino į sąskaita. Pervedant parduotuvei banko komisiniai buvo 0,29 EUR, grįžtat pinigams už prekę – 0,41 EUR viso 0,80 EUR.

Išvada tokia, kad nors ir  grąžinant internetu pirktą nepatikusią, netikusią ar brokuotą prekę už siuntimo atgal išlaidas mokėti nereikia, tačiau vis  tiek mokant elektroniniu būdu bankas ar kitas tarpininkas gali pasiimti savo dalį.

css.php
Bear