Apie (ne)įprastus siuntinio sekimo numerius kuriuos suteikia užsienio pardavėjai

2016-02-19 19_02_03-Photos

Seniau užsienio e-parduotuvėse pirktų prekių siuntos sekimas būdavo paprastas reikalas. Pasirinkus siuntimą paštu  siunta keliauja registruotu ar neregistruotu paštu. Registruoto pašto atveju gaunamas sekimas numeris.  Siuntą priima siuntėjo šalyje esantis paštas ir be tarpininkų perduoda Lietuvos paštui. Siuntimo kurjeriu atveju siunta visada turi sekimo kodą, ir ta pati įmonė priima siuntą siuntėjo šalyje ir pristato gavėjui.

Dabar viskas tapo sudėtingiau. Kinijoje atsirado bendrovių kurios priima iš pardavėjų siuntinius, ir juos pergabena į Europą( kartais perduoda ir Azijos pašto bendrovei) savo ar Europos pašto bendrovių jėgomis. Čia siuntinius jau toliau gabena Europos pašto bendrovės. Tokiu būdu gaunate siuntinį kurio galinis adresas yra Europoje, nors prekę pirkote Kinijos e-parduotuvėje. Deja tai gali neapsaugoti nuo muitų, nes ant siuntų klijuojami geltoni lipdukai su užrašu, jog nors ir prekės siunčiamos EU ribose, bet joms netaikomos išimtys dėl muito mokesčių.

Grįžtant prie sekimo kodų, jeigu pardavėjas(dažnai Ebay) nurodo neįprastą(kokį nors 1234567 ) sekimo kodą, tai reiškia, jog šis kodas suteiktas bendrovės kuri priėmė siuntinį iš pardavėjo. O ar kodas atneš kokios naudos sunku pasakyti, nes kiekvieną kartą vis kitaip.

Visiškai nesusekamas kodas:

Kad ir kiek ieškosite kur tą kodą įvesti, jog jį sektų rezultato nebus. Kodas matyt veikia tik vidinėse bendrovės sistemose. Iš tokio kodo daugiausiai naudos turi pardavėjas, nes jis turi įrodymą, jog atidavė prekę siuntimui. O mums didžiausia nauda ta, jog tas kodas būna ant siuntinio ir jį sulyginus su duotu pardavėju žinosime kas yra viduje nepradarę pakuotės. Tai gali praversti jeigu pirkote prekę ne sau, ir norite, jog žmogus pasidžiaugtų išpakavimu.

Daline ar klaidinga sekimo informacija:

Jeigu pavyks rasti kur suvesti sekimo kodą, jog būtų rodoma sekimo informacija tai ji dažnai rodoma siuntinio eiga užsibaigia Kinijoje. Tarkime įrašo pradžioje pateiktas rezultatas su vienu neįprastu sekimo kodu.  Pirkau aš iš kino, siuntimo paslaugas teikė Malaizijos paštas. Pagal jį siuntinys per 8 dienas pasiekė Lietuvą. Žinant kiek siuntiniai keliauja iš Azijos ir matant, jog tarp būvimo Azijoje ir Lietuvoje skirtumas tik viena diena tai atrodė neįtikinama. Siuntinys pagal kodą buvo Lietuvoje lapkričio 20, o aš jį turėjau rankose … sausio 12d.

2016-02-19 21_04_24-Movies & TV

Kitas atvejis kur sekimo informacijos tik dvi eilutės. Beje sekimo kodas labai primena registruoto siuntinio.

Siuntinys su neįprastu sekimo kodu Europoje tampa registruotu

Neturiu savo atvejo su Azijos parduotuvėmis, tai pateiksiu atvejį su amerikietišku Amazon. Pirkau knygą, ji buvo siunčiama per negirdėtą Landmark Global kurjerį.

2016-02-19 20_38_02-Photos

Kai siunta pasiekė Belgiją atsirado ir tradicinis sekimo kodas.

2016-02-19 20_38_13-Start

Bėda, kad pardavėjas gali neinformuoti apie suteiktą įprastą sekimo kodą. Šiuo atveju buvo ne bėda nes ir pradinis kodas rodė siuntos statusą iki galo.

Bėdos su įprastais sekimo kodais

Ir pabaigai apie įprastus sekimo kodus. Suteiktas įprastas sekimo kodas dar nereiškia, jog siuntinys registruotas ir kad sekimo kodas veiks tinkamai. Pirkau prekę ir apsidžiaugiau gavęs švedišką siuntimo kodą, kadangi pagal pirkinio sumą siuntinys neturėjo būti registruotas. Bet dienos ėjo, parduotuvės puslapyje apie sekimą jokios informacijos nebuvo, o nei Lietuvos, nei Švedijos paštas nieko pagal sekimo kodą nerasdavo. Galiausiai užtikau vieną programą kuri nustatė, jog siuntinį gabena viena kinų bendrovė.

2016-02-19 21_15_01-Movies & TV

Siuntinį gavau sausio 18 dieną. Nei Švedijos nei Lietuvos pašto sekimo sistemos jo taip ir neparodė. Jau pagalvojau, kad kinai tyčia ar ne tyčia apgavo ir sugalvojo imituoti švedišką sekimo kodą. Tačiau ant voko buvo švediškas galinis adresas ir Švedijos pašto logotipas.

css.php
Bear