MokiPay – bekontakčiai mikromokėjimai naudojant NFC

A.Sabonis

Šiandien oficialiai buvo pristatyta lietuviška mokėjimų sistema MokiPay. Iki šiandien buvo galima tik spėlioti apie detales žiūrint pristatomąjį video. Video matoma, kaip mergina mojuodama telefonu prieš skaitytuvą atsiskaito už prekes. Dėl bekontakčio mokėjimo galima įtarti NFC, tačiau NFC palaiko tik keletas telefonų, o video rodytas iPhone ne. Video galima pastebėti, jog iPhone turi lipduką su Mokipay logo, o paieškojęs radau, jog lipdukai su NFC mikroschemomis užsienyje klijuojami ant telefonų kurie nepalaiko NFC.

Šiandien paaiškėjo, jog Mokipay palaiko visus telefonus, net ir Nokia 3310, nes kaip ir buvo spėta ant telefono klijuojamas NFC lipdukas. Taigi išties telefonas visai ne prie ko. Jo tik reikia norint aktyvuoti mokėjimo kortelę – lipduką. Telefonas reikalingas atsikaitant didesnėmis sumomis. Taip pat telefone galima įsidiegti programėlę ir telefone matyti sąskaitos likutį bei žemėlapyje vietas kurios palaiko Mokipay mokėjimus.

Mikromokėjimų esmė tai greiti mokėjimai be jokios autorizacijos. Tereikia prinešti NFC mokėjimų kortelę prie mokėjimo aparato ir mokėjimas atliktas. Dėl to nepatariu kortelėje laikyti didelių sumų. Nors ir teigiama, jog atsiskaitant didesnėmis sumomis reiks įvesti PIN kodą. Turėtų būti ir galimybė blokuoti kortelę.

Kaip atliekamas mobilus mokėjimas(MokiPay) :
Prieš atsiskaitant informuokite aptarnaujantį personalą, kad atsiskaityti norėsite mobiliuoju telefonu. Jūsų paprašys prieiti prie kasos, prie kurios yra pajungtas Mokipay skaitytuvas. Darbuotojui kasoje atlikus reikiamus veiksmus, įsijungs Mokipay skaitytuvas ir Jūsų paprašys prie skaitytuvo pridėti mobilųjį telefoną (vieta, kur priklijuotas lipdukas). Telefoną prie skaitytuvo palaikykite tol, kol skaitytuvas supypsės, užsidegs žalia skaitytuvo lemputė ir užrašas „Ačiū!”. Priklausomai nuo mokėjimo sumos dydžio: Jeigu mokėjimo suma yra iki 10 Lt – mokėjimas bus atliktas be papildomo patvirtinimo; 10 – 30 Lt – mokėjimas bus atliktas tik patvirtinus mokėjimą telefone (be sPIN); Virš 30 Lt – mokėjimas bus atliktas patvirtinus jį telefone, įvedant sPIN. Sėkmingai atliktus mokėjimą kasa atspausdins čekį, ant kurio Jūsų gali paprašyti pasirašyti.

Mikromokėjimai Lietuvoje tikrai nėra naujiena. Kaune e-bilietas/miesto kortelė turi savyje e-piniginę. Su kortele galima autobuse ar troleibuse atsiskaityti už kelionę ar už stovėjimą mieste.  Turistai irgi turi savo kortelę, su kuria galima atsiskaityti pavyzdžiui muziejuose. Tuo tarpu KTU studentai turi studentišką City Card kortelę. Pametus kortelę, galima šią blokuoti ir pasigaminti naują išsaugant e-piniginę ir pirktus nuolatinius.

Esu išbandęs mokėjimą už važiavimą viešuoju transportu Kaune. Pirma reikia kortelę papildyti pageidaujama pinigų suma ir nurodyti transporto lengvatą/nuolaidą. Autobuse tereikia priglausti kortelę prie komposterio ir per akimirką įvyksta mokėjimas už kelionę su pasirinkta nuolaida. Antrą kartą priartinus kortelę mokėjimas neatliekamas, o parodoma sumokėta suma ir likutis kortelėje.  Yra galimybė sumokėti ir už kitą asmenį, tačiau tik su kaina be  nuolaidos. Įdomiausia dalis, jog prisijungus internete galima matyti mokėjimų įrašus kuriuose ne tik nurodytas mokėjimo laikas, bet ir vieta, šiuo atveju troleibuso/autobuso numeris ir stotelė. Tokiu būdu galima sekti artimuosius…

image

Palaikau mikromokėjimų idėją, tik norisi, jog jie būtų vienose rankose, arba keli operatoriai glaudžiai bendradarbiautų, nes tikrai nesinori tampytis su savimi 10 skirtingų NFC kortelių, ar turėti telefoną visą apklijuotą lipdukais, jei prekybos įstaigos nuspręstų palaikyti skirtingus operatorius.

Žemiau pranešimas spaudai:

Paslauga „MokiPay“ – naujiena, garsinanti Lietuvą

Lietuvoje vyksiančiame 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionate („EuroBasket 2011“) mūsų šalies ir užsienio sirgaliai galės pasinaudoti unikalia mobiliųjų mokėjimų paslauga „MokiPay“, sukurta Lietuvos bendrovės „MokiPay Europe“. Ši paslauga yra oficiali čempionato atsiskaitymo sistema. Lietuva – pirmoji šalis pasaulyje įdiegusi šią paslaugą plačia apimtimi.

Nuo rugpjūčio pirmosios pradėsianti veikti inovatyvi mobiliųjų mokėjimų paslauga leis atsiskaityti „EuroBasket2011“ arenose ir miestų prekybos vietose mobiliuoju telefonu, naudojant bekontaktę NFC (angl. Near Field Communication) technologiją. Bendrovei „MokiPay Europe“ ryšio infrastruktūrą teiks mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

Paslauga pirmiausia galės naudotis „Omnitel“ abonentai ir „Omnitel Extra“ išankstinio mokėjimo paslaugos vartotojai. Šiuo metu „MokiPay“ veikia dešimtyse Vilniaus ir Kauno kavinių, klubų bei restoranų. Iki Europos vyrų krepšinio čempionato planuojama įrengti ne mažiau nei 2000 mokėjimo terminalų visoje Lietuvoje. Čempionato metu planuojama pasiūlyti specialias „Mokipay“ pakuotes užsieniečiams.

„Mobilieji mokėjimai – naujas technologijų plėtros etapas. Iš pradžių atsirado asmeniniai kompiuteriai, internetas, mobilieji telefonai, mobilusis internetas. Dabartinis technologijų vystymosi etapas – mobilieji mokėjimai. Tai nauja komforto suteikianti paslauga, be kurios jau po kelių metų nebeįsivaizduosime savo gyvenimo, kaip dabar jį sunkiai įsivaizduojame be įprasto ar mobiliojo interneto. Naudojantis šia paslauga už pirkinius ir paslaugas sumokama tiesiog pridėjus prie terminalo mobilųjį telefoną, turintį specialų lustą. Iki šiol pasaulyje buvo sukurta daug mobiliųjų mokėjimo sistemų, skirtų atsiskaityti nedidelėmis pinigų sumomis. Mes sukūrėme unikalų sprendimą, galintį patvirtinti mokėjimą neribotomis sumomis. Be to, tai tiesiog patogiau nei atsiskaitant kredito kortele ar grynaisiais pinigais. Tai – grynųjų pinigų ir lojalumo kortelių pakaitalas, – sakė „MokiPay Europe“ įkūrėjas Markas Zbarskis. – Lietuva turi visas galimybes būti pasauline lydere mobiliųjų mokėjimų srityje. Tai įrodo mūsų gebėjimas diegti paslaugą anksčiau nei ji pasirodys pasaulinėse 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse.“

Lietuvos bendrovės, pristatančios savo paslaugą, aplenkė ir „Google“, kuri dar tik ruošiasi pradėti teikti laukiamą „Google Wallet“ atsiskaitymų paslaugą.

„Mes teikiame inovatyvias paslaugas, kurių pageidauja mūsų klientai. Todėl džiaugiamės, galėdami būti ryšio infrastruktūros tiekėjais ir pasiūlyti savo klientams novatorišką mobiliųjų mokėjimų paslaugą“, – sakė Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

„Europos vyrų krepšinio čempionatas Lietuvoje – pirmiausia daugybė teigiamų emocijų. Bet to, tai savotiška Lietuvos paroda, kurios metu galime pademonstruoti Europai ir pasauliui geriausia, ką turime. Inovatyvi mobiliųjų mokėjimų paslauga bus vienas tų dalykų, apie kuriuos čempionato žiūrovai pasakos ir savo namuose“, – sakė „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vykdantysis direktorius Mindaugas Špokas

NFC technologija į mobiliuosius telefonus dar tik diegiama, pasaulyje yra palyginti nedaug telefonų, kuriuose būtų integruotas specialus NFC lustas. Todėl „MokiPay“ pagamino specialius NFC lipdukus su lustais, dėl kurių mobiliųjų mokėjimų paslauga galima naudotis beveik bet kuriuo mobiliuoju telefonu.

Užregistravus lipduką „MokiPay“ sistemoje, jis bus susietas su abonento SIM kortele.

Atsiskaitymui naudojama speciali „Mokipay“ sąskaita, kurią galima papildyti pavedimu ar kortele. Ši sąskaita nėra susijusi su mobiliojo ryšio sąskaita. Jau netrukus „MokiPay“ bus integruota į visų bankų sąskaitą, kad atsiskaitymas ir pinigų valdymas būtų dar patogesni.

Apie „MokiPay Europe“

„Mokipay Europe“ yra pažangius mobiliųjų mokėjimų sprendimus kurianti Lietuvos bendrovė, šalyje pristatanti unikalią mokėjimų sistemą „Mokipay“. Naujoji sistema leis taupiai, greitai ir lengvai atsiskaityti už prekes bei paslaugas mobiliuoju telefonu. Šiais metais „Mokipay“ tapo oficialia Europos krepšinio čempionato mokėjimų sistema. Bendrovė „Mokipay Europe“ yra viena pirmųjų pasaulio bendrovių, kuri rinkoje pristato atsiskaitymų sistemą telefone. Daugiau informacijos pateikiama adresu – http://www.facebook.com/Mokipay

css.php
Bear