Mozilla Weave 1.0 – Firefox asmeninių duomenų sinchronizacija patogesniam naršymui

Mozilla Weave

Mozilla Weave yra projektas skirtas sinchronizuoti tokius naršyklės duomenis kaip adresynas, slaptažodžiai, nustatymai, naršymo istorija ir kortelės tarp dviejų ar daugiau kompiuterių(ar OS) ar net mobilaus telefono.

Įsidiegus Weave plėtinį pasirinkta sinchronizuoti informacija yra užkoduojama ir siunčiama į Mozilla serverius. Pirmasis sinchronizavimas gali užtrukti, jei Firefox profilis užima daug vietos.Mozilla Weave  diagrama

Naudojant Weave keliose vietose turėsite tą patį adresyną, nereiks atsiminti slaptažodžių, o kadangi sinchronizuojama naršymo istorija adreso juosta pateiks  panašius rezultatus. Įdomesnė savybė tai kortelių išsaugojimas. Jei skubėdami uždaryti Firefox su kortelėmis, jos bus matomos prisijungus kitame kompiuteryje per History meniu.

Mozilla Weave  sync 

Naudodamasi Weave sinchronizavimu pastebėjau ir keletą jo trūkumų. Adresyno sinchronizavimas priveda  prie tokių adresynų „katalogų“ kaip „Recent bookmarked“ dubliavimosi. Sinchronizavimo paskyrai reikia prisiminti ne tik slaptažodį, bet ir „passfraze“ kuris yra naudojama duomenims šifruoti. Taip pat sinchronizavimas neveikia, jei skirtingose naršyklėse yra skirtingos Weave plėtinio versijos.

Ateityje žadama sinchronizuoti ir Firefox plėtinius, bei kitą įmanoma sinchronizuoti informaciją.

css.php
Bear