Pirmieji įspūdžiai: Revolut mokėjimo kortelė

revolut_kortele

Pirmoji dalis apie Revolut programėlę ir kortelę.

Taigi užsisakiau nemokamą kortelę, ir ji atėjo per savaitę laiko, paprastu paštu iš UK, tad buvo įmesta į pašto dėžutę.

Pirmiausiai išbandžiau pinigų išėmimą iš bankomato, pavyko. Tada per Revolut programėlę užblokavau galimybę išgryninti pinigus ir tada jau nepavyko.  Bankomate galima pasitikrinti ir sąskaitos likutį, kuris rodomas tiek EUR, tiek GPB. Taip pat ir pasikeisti PIN kodą.

Parduotuvėje naudojant mokėjimo terminalą taip pat pavyko sėkmingai atsiskaityti.

mokejimas_parduotuveje

Taigi Revolut kortelė veikia kaip ir turėtų įprasta debetinė kortelė, tik su papildomais privalumais. Neįprasta kišti kortelę į bet kurį bankomatą, neieškant „savo“. Dar neįprasta įdomu, jog bankomatų ir kortelių terminalų kalba įdėjus kortelę tampa anglų.  Apie kiekvieną sėkmingą ar nesėkmingą atsiskaitymą ateina programėlės pranešimas. Galima blokuoti mokėjimus ir matyti dabartinį kortelės PIN kodą.

Kaip galbūt pastebėjote, dešiniame viršutiniame kortelės kampe yra radijo bangų simbolis, kortelė palaiko bekontakčius(ir be PIN kodo iki tam tikro limito) mokėjimus. Teko skaityti, jog su specialiais terminalais veikia ir Lietuvoje, bet pačiam dar neteko bandyti. Tiesa, neradau koks limitas, gali būti, jog kadangi kortelės šalis yra UK, šis bus 30 GPB.

Mokėjimo kortelę taip pat pavyko pririšti prie Paypal paskyros, tad nuo šiol mokant USD nereikės mokėti už valiutos keitimą, nei bankui, nei Paypal (tik reikia nepamiršti išjungti Paypal valiutos konvertavimąl.

Kortelės sąskaitą pildau nuo Visa Virtuon kortelės, po trečio papildymo jau neprašo manęs nei CVV kodo, nei 3D saugumo kodo, kurį bankas atsiunčia SMS. Tad papildymas vyksta akimirksniu. Tiesa, rašo, jog kortelė yra nepatvirtinta, nes ji yra netradicinio dizaino ir programėle jos neatpažįsta per kamerą. Tačiau tai dar nesutrukdė atsiskaityti mažomis sumomis.

Kiek nuvylė tradicinis  pervedimas į banko sąskaita iš Revolut sąskaitos. Bandžiau susimokėti už lietuviškos e-parduotuvės prekes. Teko suvesti ne tik sąskaitos numerį, bet ir banko kodą, kurio teko ieškoti internete. Dar papildomai turėjau nurodyti parduotuvės fizinį adresą, nes to reikalauja UK įstatymai. Nors ir dalis informacijos buvo užpildyta naudojant Copy-Paste, bet telefone tai daryti nepatogu. Tiesa, visa informacija išsaugota kaip šablonas, tai kitą kartą bus patogiau.

banko_pervedimo_langas

Buvo rašoma, jog pervedimas eis 1-5 darbo dienas. Po užsakymo praėjus parai, e-parduotuvės vadybininkas nesulaukęs pervedimo, susirūpino paklausti ar viskas gerai. Pervedimas nuėjo per 3 dienas. Apie pabaigtą pervedimą lyg ir gavau pranešimą, nesu tikras, nes per daug nesigilinęs paspaudžiau ant pranešimo, o programėlėje niekas nebuvo pasikeitę.

banko_pervedimas_2

Dar neradau galimybės pasiimti įprasto išrašo, kur būtų nurodytos banko sąskaitos, bei pervedimo paskirtis.

Kiek teko domėtis, nemokami reikalai trunka kol viskas yra gerai, tarkime atlikus pervedimą su neteisingu sąskaitos numeriu, užstrigusius pinigus  teks atgauti sumokant kelių ar keliolikos eurų mokestį.

Kortele taip pat nepavyks atsiskaityti su Apple iTunes, nes ten reikalaujama, jog Jūsų šalis sutaptų su kortelės išdavimo šalimi.

css.php
Bear