Kuo Micro SD pranašesnė už SD flash kortelę ir kaip veikia užrakinimo mygtukas

WP_20140619_002

Micro SD kortelės dažniausiai parduodamos su adapteriu, tad jas galima naudoti įrenginiuose su SD kortelėmis. Žinoma, geriausia, kad kiekvienas įrenginys turėtų savo atskirą kortelę ir nereiktų sukti galvos kai reikės pasinaudoti abiem įrenginiais vienu metu. Tad šitas privalumas mano galva nėra toks didelis.

SD kortelės turi patvarumo bėda. Jų korpusas nėra vientisas, pagamintas iš neatsparios mechaniniam poveikiui plastmasės. Pirmiausiai pradeda byrėti pertvaros tarp kontaktų,o vėliau ir visa kortelė.

Tuo tarpu mikro SD kortelių korpusas būna vientisas ir tvirtas. O jeigu naudojamas vietoje SD kortelės su adapteriu mechaninis poveikis išvis sumažėja iki nulio.

IMG_2788

SD kortelės turi užrakinimo mygtuką. Yra manančių, jog jis kortelės viduje jungia kontaktą ir flash atminties kontroleris persijungia į „read-only“ režimą. Taip nėra, išties šis mygtukas kortelės atžvilgiu nedaro nieko, tik persistumia iš vienos pozicijos į kitą.

Tam, kad mygtukas turėtų prasmę reikalingas kortelių skaitytuvas. Įdėjus kortelę į skaitytuvą mygtukas spaudžia metalinį kontaktą ir taip skaitytuvas gauna informaciją, jog kortelė leidžia įrašymą.

SD_skaitytuvas

Kaip matote yra dar vienas kontaktas skirtas detektuoti ar kortelė yra įdėta. (Kituose įrenginiuose kortelės buvimas nustatomas per kitą vietą. Pavyzdžiui arčiau kairiojo viršutinio kortelės kampo,  tikrinant kortelės šoną kaip ir su užrakinimo mygtuku. Tokiu atveju straipsnio pirmoje nuotraukoje esanti Sandisk kortelę su nulaužtu kampu yra neaptinkama įrenginyje, nors ir įdėjus kortelę visi duomenų perdavimui reikalingi kontaktai kontaktuoja. )

SD_kortele_uzrakinta

Įdėjus užrakintą kortelę kontaktas nepaspaudžiamas.

sd_kortele_atrakinta

Jeigu mygtukas yra atrakintos kortelės pozicijoje šis spaudžia metalinį liežuvį kuris kontaktuoja kur metaline kortelės dalimi(šioje nuotraukoje ji nuimta.

IMG_2795

Tad jeigu besidėvint kortelei mygtukas iškrito, arba tapo toks laisvas, kad bededant kortelę jis pasislenka į „Lock“ poziciją tiesiog užklijuokite lipnios juostos ties ertme. O jeigu vis tiek įrenginys sako, jog kortelė užrakinta klijuokite storesnę lipnią juostą, arba į ertme įdėkite gabaliuką kokios medžiagos ir tada jau ant viršaus užklijuokite lipnia juosta.

css.php
Bear