Pritrūko vietos kietajame diske ? [Windows patarimai]

low-disk-space

Šiandien keletas patarimų kurie padės turėti daugiau laisvos vietos kietajame diske.

1. Stebėjimas

Patarčiau susirasti kokią programą kuri patogioje vietoje(darbastalis, šalia laikrodžio) rodytų laisvą vietą diskuose. Tai Jus apsaugos nuo staigmenos sužinant, kad filmo negalėsite atsiųsti, nes trūksta vietos.  Tada prasideda „Negali būti, dar neseniai buvo 10GB laisva, programa matyt kvailioja„ nors  disko „properties“ rodo tą patį.

Konkrečios programos pasiūlyti negaliu, gal ką sugooglinsite. Pats tai naudoju Samurize, bet ji ne vien tam skirta 🙂

samurize_HDD

2. Filmai, serialai archyvuose

Dažnai filmai ir kita medžiaga  parsiunčiama iš Bittorrent tinklų būna deja suarchyvuota. Nepatariu išarchyvuoti failų į HDD, o geriau žiūrėti juos „tiesiai“ iš archyvavimo programos. Taip elgtis gerai, nes apsisaugosite nuo tos pačios medžiagos kartojimo archyve, nes pažiūrėjus filmą ar serialą  dažnai pamirštama ištrinti originalą ar/ir archyvus. Dažniausiai Jūs norėsite pasilikti tik archyvus “seedinimui“

Žinoma žiūrėjimas „tiesiai“ iš archyvavimo programos nėra joks stebuklas, nes išties failas išskleidžiamas C diske kaip laikinas, tad juo vėliau atsikratyti laisvinant vietą bus lengviau.

Dar galima tuos išarchyvavimus visai apeiti, nes yra video grotuvai grojantys archyvuotus video, tačiau vien dėl to neverta atsisakyti grotuvo prie kurio seniai priprasta.

3. Teršk Darbastalį

Keistas gan patarimas bet tikrai veikia 🙂 Siūlau su naršykle atsisiunčiamas programas išsisaugoti tiesiog darbastalyje, o ne specialiame kataloge, didesnė tikimybė jog jas ištrinsite po jų diegimo, ar bent jau kai pritruks vietos ikonoms ir pradėsite trinti nuo darbastalio viską iš eilės.

Pats autorius beje daro priešingai 😀

ffdw

Juokingiausia būna kai atsiuntęs kokią nors nors programą pamatai jog Firefox prirašė prie jos skaičiuką, nes jau toks failas seniau atsisiųstas buvo 🙂

4. Add/Remove programs

Vienas iš tradicinių būdų. Nepatingėkite pereiti per programų sąrašą ir ištrinti programas, o dar geriau žaidimus kurių nebenaudojate.  

5. Rankinis failų šalinimas

Taip, pereiname per katalogus ir trinam viską ko mums daugiau nereikia. O kad butų lengviau siūlau WinDirStat programą, kuri parodys kokie failai yra „sunkiausi“

6. CCleaner

CCleaner – nemokama programa šalinanti nenaudojamus(laikinuosius) failus ir taip atlaisvinanti vietą.

ccleaner

Dar man taip nebuvo, jog kas nors neveiktų po apsivalymo su šia programa. Reikia tik žiūrėti kur nedėti varnų 🙂

Pvz.:

image

Slapukus palikau, kad atsimintų mane puslapiai ir pavyzdžiui komentuojant nereiktų iš naujo suvedinėti savo duomenų. Atsisiuntimų istoriją trinu pats, Cache pagreitina puslapių krovimą, tai kam jį trinti. Kodėl kitų netrinu? Tingiu aiškinti :) 

7 System Restore išjungimas

Jei nežinote, kas yra tai per dalykas , arba jis Jums niekad nepravertė eikite Control Panel ==> System tada pasirinkite  System Restore kortelę.

Ir išjunkite visiškai

system restore

Arba sumažinkite didžiausią  leistiną užimti vietą/išjunkite kiekvienam diskui atskirai  paspausdami Settings mygtuką

system restore 2

8 Virtualios atminties mažinimas

Kai Windows pritrūkstą laisvų RAM duomenys pradeda saugoti kietajame diske. Tačiau Windows XP bent jau elgiasi kvailai, nes juo daugiau RAM, tuo daugiau vietos virtualiai atminčiai skiria kietajame diske. Tad jei nuo praeito punkto neuždarėte System properties lango eikite į Advanced kortelę. Pasirinkite Performace, Settings tada Advanced kortelę ir Change

Mažinkite dabar nustatytus skaičius ir sekite ar paleidus  RAM „valgančias“  programas nepasirodo „Low Virtual memory“ įspėjimas.

image

Jei turite daug RAM galite mėginti parinkti mažą dydi arba išvis išjungti „Page File“.

9. Gal kada įjungėte Hybernate funkciją?

Įjungti įjungėte, bet nors niekad nesinaudojate Windows vis tiek laiko užėmusi tiek vietos HDD, kiek turite RAM. Einame Control Panel ==> Power Options, Hybernate kortelė. Pašaliname varnelę.

hyberate 

10. Naujas HDD

Geriausia išeitis kai tokios kainos. Pvz.: 500GB už  200 litų 🙂 Tiesa  ir naujas HDD su laiku prisipildys 😀

Daugiau nesugalvoju, užteks 🙂

css.php
Bear