Windows 8 hibernation išjungimas: vietos sutaupymas greičio sąskaita

image

Net jeigu ir tiesiogiai nenaudojate hibernation funkcijos Windows 8 OS C: diske esantis hiperfil.sys failas užima vietą lygią 75% RAM dydžio. Tad jeigu turite 4 GB RAM, šis failas užims 3 GB.

Taip yra dėl to, nes Windows 8 skirtingai nuo ankstesnių Windows OS išjungiant kompiuterį išsaugo kernelio sesiją į kietąjį diską. Tokiu būdu įjungiant kompiuterį kernelio sesija tęsiama ją įkrovus iš disko ir Windows užsikrovimas trunka greičiau.

Windows hibernation įjungiamas/išjungiamas šiomis dviem komandomis kai Command Prompt paleistas su administratoriaus teisėmis:

  • powercfg /h on
  • powercfg /h off

image

Po šių komandų akimirksniu turėti pasikeisti laisva vieta C diske.

Patiems reikėtų įvertinti ar atsilaisvinusi vieta verta lėtesnio užsikrovimo. SSD savininkai turėti pajausti mažesnį greičio skirtumą, taip pat išvengti įrašymo operacijų išjungimo metų, kurios trumpina SSD tarnavimo laiką(praktiškai ar teoriškai čia kitas klausimas).

Šiais terabaitinių diskų laikais kelis GB užimantis hyberfil.sys failas nėra daug, tačiau būna taip, kad staiga pritrūksta laisvos vietos, o nėra laiko ar noro aiškintis kaip ją atlaisvinti, tad hybernation išjungimas gali būti trumpalaike išeitimi.

[via: NextOfWindows]

css.php
Bear