Sistema, kuri geriamą vandenį automobilyje tiekia iš kondicionieriaus

on-the-go-h2o-3

Kondicionierius (automobilyje) atlieka dvi funkcijas. Viena visiems žinoma – oro šaldymas. Kita funkcija – oro drėgmės šalinimas. Atvėsinus karštą orą, jame esanti drėgmė kondensuojasi ir pavirsta skysčiu, kuris yra tiesiog išleidžiamas ant žemės.

Ford automobilyje išbandyta On-the-Go H2O sistema vandens kondensatą surenka, praleidžia pro filtrą ir paduoda į automobilio salone esantį čiaupą. Per valandą sistema iš oro ištraukia 1,9 litro vandens.

Nėra žinoma ar kada sistema atsiras gaminamuose automobiliuose. Sistema nėra labai praktiška. Vanduo iš oro ištraukiamas pakankamais kiekiais, tik kai ore yra daug drėgmės. Esant vėsiam orui, o tuo labiau žiemą vandens nebus. Sistemos komponentai taip pat turi būti apsaugoti nuo vandens, kuris virsdamas ledu plėsis kai temperatūra virs neigiama. Ir ar bus noras gerti iš užteršto oro išgautą vandenį, nors jis ir bus filtruotas. Tuo labiau, kai garintuve (saloną šaldantis „radiatorius“) būtent dėl kondensato esančios drėgmės veisiami visokių bakterijų, kurios užuodžiamos bjauriu kvapu iš salono ventiliacinių grotelių.

[via: New Atlas]

css.php
Bear