30 simbolių slaptažodį galima įsiminti, bet jo nežinoti

bojinov-sisl-implicit-learning-guitar-hero-640x395

JAV neuro mokslininkų bei kriptografų komanda sugalvojo būdą kaip žmogui perduoti saugoti slaptažodį, be taip, kad jis negalėtų jo paprastai pasakyti ar užrašyti net ir kankinimų metu.

Slaptažodžio mokymas vyksta kompiuterinio žaidimo metu. Vartotojas turi spausti atitinkamus klavišus kai apskritimas pasiekia apačią. Per 40 minučių trunkantį užsiėmimą vartotojas atlieka 4000 paspaudimų, o 80% iš jų pasąmoningai moko 30 ženklų slaptažodį.

Prieš žaidimą sudaroma atsitiktinė 30 simbolių seka iš S,D,F,J,K,L be pasikartojančių raidžių. Tai atitinka 38 bitų ilgio slaptažodį. Seka vartotojui pakartojama 3 kartus ir tada dar pridedama 18 atsitiktinių ženklų. Tai pakartojama 5 kartus ir atliekama pauzė. Tada prieš tai aprašytas procesas pakartojamas dar 6 kartus. Laikoma, kad slaptažodis yra įvestas į žmogaus atmintį.

Atliekant slaptažodžio priėmimą vartotojas žaidžia tą patį žaidimą, bet 30 simbolių seka yra pertraukiama kitos atsitiktinės 30 simbolių sekos. Laikoma, jog žaidėjas žino slaptažodį jei jis geriau žaidžia kai krenta išmokta simbolių seką. Žaidėjas simbolių seka pamena ir po dviejų savaičių.

[via: Extretech]

css.php
Bear