5 patarimai saugesniems slaptažodžiams

2015-03-09 18_14_47-Radiocool.lt › Prisijungti

Keletas patarimų tam, kad būtumėte saugesni naudodami paskyras su slaptažodžiais.

E-pašto dėžutė su dviguba autentifikacija

Pakeisti daugumos paskyrų slaptažodžius užtenka tiesiog paspausti į e-paštą nusiųstą nuorodą. Tas kas kontroliuoja Jūsų paštą, turi lengvą priėjimą ir prie kitų paskyrų.

Todėl jeigu yra galimybė reiktų naudoti dvigubą autentifikaciją. Google paskyros atveju galima rinktis papildomą patvirtinimą SMS žinute ar naudojant mobilią aplikaciją. Vienu atveju bandant prisijungti prie  paskyros iš naujo kompiuterio reikės be įprasto slaptažodžio suvesti ir SMS žinute gautą ar aplikacijoje sugeneruotą kodą.

Skirtingi slaptažodžių – skirtingoms paskyroms

Dažniausiai vienu su vienu e-pašto adresu registruojame įvairias paskyras. Tad jeigu naudojate visur tą patį slaptažodį, tai piktavaliui jį atkasus vietoje paskyroje, jis tuo pačiu žinodamas ir Jūsų e-pašto adresą bandys prisijungti ir į kitas paskyras ir bus nudžiugintas.

Jeigu nėra noro, galimybės naudotis įvairiomis slaptažodžių tvarkymo programomis skirtingiems slaptažodžiams kurti ir generuoti tai bent jau naudokite unikalius slaptažodžius tokioms jautrioms paskyroms kaip:  paštas, socialiniai tinklai, e-bankininkystė ir kitoms kurios svetimose rankose atneštų materialinę ar moralinę žalą.

Saugus slaptažodis gali būti ir įsimenamas

Slaptažodžio saugumas priklauso nuo to kaip jį lengvą atspėti kompiuteriui. Nesigilinant kuo slaptažodis turės daugiau įvairesnių ženklų ir bus ilgesnis jis bus saugesnis. Tarkime ywG3V%rW yra saugus slaptažodis. Jis turi ir mažąsias, didžiąsias raides, skaičių ir specialių ženklą.  Pasak vienos svetainės jį kompiuteris atspėtų per 3 dienas.  Tačiau frazė pinokispirkoalų yra dar saugesnė, ją kompiuteris atspėtų per 1015 metų.

Švarus kompiuteris

Į kompiuterį su antivirusinės ar sveiko proto pagalba nereiktų  įsileisti įtartinų programų. Šios gali sekti klaviatūros paspaudimus ir atpažinti vedamus prisijungimo duomenis, taip pat ieškoti dokumentuose slaptažodžių.  Žinoma dar gali būti ir aparatinis klaviatūros paspaudimų seklys esantis tarp klaviatūros ir USB lizdo, ta jeigu yra įtarimų sveika palysti po stalu ir pasižiūrėti ar klaviatūra pajungta tiesiai.

Slaptažodžių tvarkyklė

Tvarkyklės kaip LastPass padės turėti unikalius ir saugius slaptažodžius ir jų nepamiršti. Taip pat kitaip nei žmogus jie neužpildys ar nepasiūlys automatiškai suvesti slaptažodžio į svetainę apsimetančia kita.

css.php
Bear