Kas yra atviri vietovės kodai? (Plus codes)?

2016-09-07 16_05_08-plus codes_ Personal Postcodes

Radau, jog Google Maps programėlė siūlo pasiimti vietos nuorodą kaip Plus codes. Tapo įdomu, kas tai per dalykas.

Plus codes tai kodai, nurodantys vietovę, kai jos negalima aprašyti adresu. Šie kodai yra geriau už įprastas platumos ir ilgumos koordinates, nes jie yra lengviau suprantami ir trumpesni.

Tarkime tokiu kodu aprašytas globalus Gedimino pilies adresas yra 9G67M7PR+M56. Kodą sudaro 12 (11) ženklų, iš skaitmenų bei raidžių. Kode nėra ženklų, kuriuos lengva supainioti tarpusavyje.

Įdomu, jog kodas gali būti be pradžios, jeigu žinoma iš kurio šalies regiono yra ta vietove. Šiuo atveju, esant Vilniaus apskrityje, užtenka naudoti naudoti kodą M7PR+M56. Arba norint globalaus adreso kodą naudoti drauge su regiono pavadinimu.

Kodas gali būti ir be galo, kai nereikia didelio tikslumo, taip jis nurodys didesnį plotą. Tarkime M7PR+ Vilniaus apskrityje nurodo tokį plotą.

2016-09-07 17_02_24-Settings

O esant netoliese bus galima į navigaciją suvesti kodą PR+M56, norint rasti Gedimino pilies bokštą. Tuo tarpu esant visai visai arti pasitikslinti suvedus +M56.

Atvirų vietovės kodų projektas gimė Google darbuotojų kolektyve, bet dabar yra atviro kodo projektas. Kol kas šiuos kodus supranta tik Google Žemėlapiai.

css.php
Bear