Smart-ID palyginimas su mobiliu parašu

Screenshot_20170319-121034

Nusprendžiau pabandyti Android ir iOS skirtą programėlę Smart-ID. Su ja galima patogiai prisijungti prie dviejų Lietuvoje veikiančių bankų Swedbank ir SEB.

Programėlės veikimas beveik atkartoja mobilųjį parašą ir ji skirtingai nuo jo kol kas yra nemokama. Ji yra nepriklausoma nuo mobiliojo ryšio operatoriaus, tad nei nereikia būti jo abonentu, nei eiti į saloną pasiimti naujos SIM kortelės. Tačiau kitaip nei Kitai nei mobiliam parašui, Smart- ID veikimui reikalingas internetas.

Norint jog programėle veiktų, pirmiausiai reikia patvirtinti savo tapatybę ir susikurti paskyrą.  Tai galima padaryti prisijungus prie banko esamais metodais, naudojant tapatybės kortelę su skaitytuvu arba tiesiog su mobiliu parašu. Papildomi nurodžius telefono numerį ir e-pašto adresą reikia susikurti du PIN kodus(4-12 ir 5-12 skaitmenų ilgio).

Turint paskyrą prisijungimas prie banko vyksta taip. Banko prisijungimo lange pasirenkama prisijungti  su Smart-ID ir suvedamas tradicinis prisijungimo ID. Mobiliajame įrenginyje automatiškai atsiranda Smart-ID langas, kuriame reikia pasitikrinti ar rodomas kodas sutampa su rodomu banko prisijungimo lange ir suvesti savo PIN1 kodą. Prisijungimas baigtas.(Pirmą karta bankas dar paprašys patvirtinti, jog naudosite Smart – ID prisijungimą. Tam reikės suvesti PIN2.) Jungiantis toliau reikės naudotis PIN1, o patvirtinant operacijas PIN2.

Paslaugų palyginimas:

M. parašas Smart – ID
Kaina 0,3 – 0,9 €/mėn Nemokamai
Norint turėti reikia Salone pasikeisti seną SIM kortelę į naują su m.parašu. Atsisiųsti aplikaciją, susikurti paskyrą patvirtinant tapatybę.
Galioja 2 metus. 3 metus.
Susieta su SIM kortele Mobiliu įrenginiu
Galima jungtis prie Lietuvos banko, valstybinių įstaigų ir k.t. Swedbank, SEB.
Apsaugota PIN1 PIN1, PIN2
Ar reikalingas internetas? Ne Taip
Prisijungimo greitis 20 s 15 s
Pamiršus PIN Kreiptis į operatorių Susikurti paskyrą per naują

Turėti Smart-ID prisijungimą yra pigiau ir lengviau nei mobilųjį parašą. Naudojantis reikia atsiminti du PIN kodus vietoje vieno, tačiau tai yra saugiau. Tai pat sąsaja yra modernesnė. Didžiausias trūkumas, jog šiuo metu galima jungtis tik prie dviejų bankų.

css.php
Bear