Sving – nenorintiems mokėti iškart

image

Šią savaitę teko išmėginti lietuvišką mokėjimų sistemą Sving. Sistema veikia kaip tarpinė tarp elektroninių parduotuvių ir Jūsų pinigų su galimybe atidėti mokėjimą.

Kaip viskas veikia?

Registracija/pirmas pirkimas

Viskas prasideda nuo registracijos, tiesa čia ji gali prasidėti tik vykdant pirkimą. Negalima tiesiog imti ir registruotis Sving svetainėje, reikia e-parduotuvėje susirinkti prekių krepšelį ir pasirinkti Sving mokėjimą. Pasirinkus reikėjo užpildyti savo duomenis:

image

Ir taip, kadangi čia rimti finansiniai reikalai reikia asmens kodo.

image

Patvirtinus pirkimą per SMS išsiunčiamas kodas kurį reikia kitoje formoje.

image

Kadangi pirkau pirmą kartą su Sving teko laukti skambučio(keliolika minučių), kuris galbūt net nereikalingas, nes jo metu sužinojau tokią pačia informaciją kuri buvo atsiųsta e-paštu. Kitas žingsnis tapatybės patvirtinimas darant pervedimą iš banko, reikia pervesti simbolinę 0,01 lt sumą mokėjimo paskirtyje nurodant duotą mokėjimo kodą. Atlikus tą pervedimą registracija buvo visiškai atlikta ir gavau pranešimą, jog mano e-parduotuvės užsakymas yra apdorojamas.

Savitarna

SMS’u gavau prisijungimo kodą prie Sving savitarnos. Čia galima matyti paskyros būseną bei gauti instrukcijas pirkinių apmokėjimui.

image

Mokėjimas

Kaip ir paminėta straipsnio antraštėje už pirkinius mokėti nereikia iškart, tam yra skirta 14 dienų. Tiesa nors ir keliuose e-parduotuvės bei paties Sving e-laiškuose buvo nurodyta iki kada susimokėti, tačiau savitarnoje to neradau. Apmokėjus per 14 dienų nėra jokių papildomų mokesčių. Žinoma lieka banko komisiniai darant pervedimą, tačiau juos tektų mokėti ir atsiskaitant su e-parduotuve tiesiai.

Nesumokėjus per 14 dienų jau yra kita istorija, automatiškai atsiranda mokėjimas išsimokėtinai. Tada jau taikomas 2,49 % mėnesinės palūkanos, bei 17 lt/ mėn administracinis mokestis. Mokant dalimis galima laisvai pasirinkti mokėjimo sumas, tačiau jos neturi būti ne mažesnės negu nurodytos.

Pradedant naudoti Sving suteikiamas limitas, t.y. kokia suma galite būti nesumokėję už pirkinius, naudojantis Sving paslaugomis šis limitas turėtų didėti.

Tolimesni pirkiniai

Perkant su Sving kitus kartus jeigu gerai supratau tereiks užpildyti formą ir patvirtinti suvedant trumpąja žinute gautą kodą.

Apibendrinimas

Sistema veikia ir susimokant už pirkinius laiku papildomai nekainuoja, tik registruojantis reikės sumokėti 0,01 lt  + banko komisinius už pervedimą. Patogu jeigu prisireikė skubaus pirkinio o sąskaita tuščia, galima pavėlinti apmokėjimą 2 savaitėms, o jeigu reikia ir ilgesniam laikui. Dažnai perkantiems lietuviškose e-parduotuvėse galbūt net pavyks sutaupyti už pirkinius 2 savaičių laikotarpyje apmokant vienu banko pervedimu. Kitas praktiškesnis privalumas, jog jeigu gauta prekė nepatiks, arba bus brokuota/suges nereikės tartis su pardavėju dėl pinigų grąžinimo, nes Jūs tiesiog nesate sumokėję.

Sving kol kas veikia tik su 7 lietuviškomis e-parduotuvėmis, tad tame sąraše gali nebūti Jūsų mėgstamiausių. Į akis dar krito, jog naudojantis savitarna bei pildant savo kontaktinę informaciją naudojasi tokiu domenu: image“Sving” dingsta.

Šiuo metu rekomenduočiau naudoti Sving tiktai tiems kuriems yra noras/aplinkybės nemokėti iškart už savo pirkinius. Ateityje tikiuosi Sving veiks kaip ne tik kaip tarpininkas pinigams tarp pirkėjo ir pardavėjo perduoti, bet ir teisėjas spręsti ginčus tarp pardavėjų ir pirkėjų, taip būtų  galima Sving turėti kaip papildomą saugumo garantą tuo atvejus jeigu pardavėjas būtų nesąžiningas.

css.php
Bear