Emotiv – technologija leidžianti valdyti kompiuterį mintimis

emotiv_smile_500.jpg

Emotiv yra naujausia ir geriausia sąsaja tarp smegenų ir kompiuterio, neseniai sukurta išradėjų.

Išradėjai išleidžia ir SDK žaidimų kūrėjams.

Pasak šios technologijos kūrėjų, tai pirmoji tokio tipo technologija kuri gali aptikti sąmoningas ir pasąmoningas žmogaus emocijas.

Sąsaja yra serija programų, kurios atlieka skirtingas užduotis. Pagrindinės programos yra 3D veidai, kurie atspindi žmogaus emocijas ir virtualių objektų manipuliacija mintimis.

EDK dalys:

EDK arba „Emotiv Development Kit“ sudaro prototipinis „šalmas“ su daugybę sensorių stebinčių smegenų veiklą. Taip pat keletas programų:

• Expressiv™ Suite: Ši prigrama gali nustayti veido išraiškas realiu laiku, ir leidžia sukurti 3D veidus, kurie atkartos žmogaus minas, kaip šypsena ar mirktelėjimas.

• Affectiv™ Suite: Programa sekanti žmogaus emocinę būseną, ir leidžianti žaidimui į ją atsakyti.

• Cognitiv™ Suite: Programa aptinka sąmoningas žaidėjo mintis ir leidžia jomis manipuliuoti objektus virtulioje aplinkoje.

emotiv_lift1_500.jpg

emotiv_lift2_500.jpg

emotiv_lift3_500.jpg

Pirmoje nuotraukoje matote „Expressiv suite“ galimybes, vartotojo 3D avataras, šypsosi tuo pačiu metu, kaip ir vartotojas. Kitose nuotraukose matote, kaip vartotojas kelia akmenį žaidime, tiesiog apie tai galvodamas(rankų judesiai padeda jam susikaupti ties mintimis, tai veikia ir be rankų).

Kaip tai veikia? Žmogaus smegenys turi apie 100 milijardų nervų celių, neuronų, kurių elektrinė veikla gali būti stebima naudojant elektroencefalogramas. Technologija leidžia sekti asmens smegenų veiklą ir ją apdoroti.

YouTube pasisekė rasti ir video 🙂

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YxMux4uEkLI[/youtube]

Rasta.

css.php
Bear