Google autorinių teisių algoritmai vėl krečia komedijas, šįkart nukentėjo knygos autorius

image

Cody Jackson prieš kelis metus išleidęs knygą Start Programming with Python nusprendę ją platinti nemokamai. Tinklaraštyje jis patalpino nuorodas į įvairius šaltinius kur šią knygą galima atsisiųsti, bet tuo pačiu įdėjo galimybę aukoti ir Google Adsense reklamas.

Neseniai autorius sulaukė laiško iš Google kuriame teigiama, jog jis pažeidžia taisykles ir negali talpinti reklamos. Pagal taisykles negalima talpinti reklamų puslapiuose kuriuose platinama autorinėmis teisėmis apsauga medžiaga, bei nuorodų į tokius puslapius. Buvo nurodyta ir pažeidimo vieta, tai puslapis kuriame skelbiama, kad autorius knygą pradėjo platinti per torrent ir pateiktos nuorodos į The Pirate Bay ir Demonoid.

Autorius nusiuntė paaiškinimą, jog jis pats yra knygos autorius, o ir knyga naudoja  Creative Commons BY-SA licenciją, kas reiškia, kad ji gali būti platinama be jokių apribojimų.

Google atsiuntė automatizuotą atsakymą, jog dėkoja už suteiktą informaciją, tačiau vis tiek negali įjungti reklamos rodymo.

Autoriui neliko nieko kito kaip išimti nuorodas į torrent puslapius, tačiau  Google vistiek matė pažeidimą. Tiesa šio įrašo metu reklamos jau yra rodomos.

Istorijos moralas – nedėti nuorodų į torrent puslapius, net jei tai ir legalus turinys ar jūsų sukurtas turinys. Kažkiek primena Lietuvos autorinių teisių gynėjus kurie pasipiktino kai kino kūrėjai nusprendė filmą talpinti į Linkomaniją.

[via: Techdirt]

css.php
Bear