Kauno viešasis transportas: rūšys, kainos, elektroninis bilietas, tvarkaraščiai [2018]

Po 3 metų pertraukos įrašas apie Kauno viešąjį transportą. Tikiuosi jį pastoviai atnaujinti, jog būtų nepasenusi informacija ir tuo pačiu daugiau neskelbi pakartotinių įrašų šia tema.

Kauno mieste yra tokios viešojo transporto rūšys:

  • Taksi
  • Maršrutiniai taksi(Mikroautobusai)
  • Troleibusai ir autobusai(ir greitieji)
  • Funikulieriai

Maršrutinis Taksi

3960bb5795d872e79319e1cce29f779f

Kauno miesto savivaldybės foto.

 

Po viešojo transporto pertvarkos liko tik 7 maršrutai. Juos aptarnauja UAB “Kautra„ Greitas,bet pigesnis nei taksi būdas iš taško A pateikti į tašką B. Stoja paimti keleivių pakėlus ranką, išlaipina keleivius paprašius. Abiem atvejais vieta nebūtinai turi būti viešojo transporto stotelė.   Už kelionę galima susimokėti grynais įlipus arba su elektronine Kauno miesto kortele. Bilietas galioja iki maršruto galo. Lengvatinės nuolaidos negalioja.

Su e-bilietu bus galima per 30 minučių nemokamai persėsti į kitą maršrutinį taksį arba autobusą ar troleibusą, persėdus bendra kelionė vis dar kainuos 1,1 €.  Per 30 min.  persėdant  iš autobuso/troleibuso į maršrutinį taksi jau teks primokėti tiek, kad bendra kelionės kaina būtų 1,1€.

Taip pat galima įsigyti mėnesinį(galioja tik maršrutiniuose taksi) e-bilietą – €35.

Troleibusai ir autobusai

Kauno mieste troleibusų ir autobusų maršrutus aptarnauja UAB „Kauno autobusai“. Kaune šiuo metu yra 16 troleibusų, bei 46 autobusų maršrutai.

Specialūs maršrutai

Naktiniai maršrutai 13N ir 14N troleibusai bei 37N autobusas kursuoja naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, iš  penktadienio į šeštadienį ir iš šeštadienio į sekmadienį. Juose negalioja mėnesiniai bilietai,  būtina pirkti bilietą iš vairuotojo – 1,0 € arba panaudoti pasinaudoti Kauno kortele(0,7€).  Tiesa galioja įprastos nuolaidos.

Po kai kurių renginių Žalgirio Arenoje dalyvius išvežioja specialius maršrutai ŽA2-ŽA7. Jų trasas galima rasti čia.

Greitieji autobusai 6G ir 17G sujungia tam tikrus rajonus greitesniu susisiekimu  važiuodami kitokia trasa ir stodami ne visose stotelėse.

Funikulieriai

Kaune yra du funikulieriai: Aleksoto ir Žaliakalnio. Funikulierius prižiūri dvi skirtingos įmonės. Aleksoto funikulieriuje galioja mėnesiniai bilietai.

Važiavimo kaina 0,70 € Aleksoto funikulieriui ir 0,70 € Žaliakalnio funikulieriui.

Kauno miesto kortelė/E-bilieto kortelė

Kaune nuo 2012 metų liepos nebeliko kioskuose parduodamų popierinių bilietų, tad norint nepirkti brangių bilietų pas vairuotoją kiekvienos kelionės metu reikia įsigyti šią kortelę. Su ja galima:

  • Mokėti už vienkartines keliones viešuoju transportu (troleibusai, autobusai, maršrutiniai taksi).
  • Naudotis terminuotais bilietais (3 – 365 dienų).
  • Persėsti per 30 minučių iš vieno maršruto į kitą ir sutaupyti lyginant su mokėjimu už atskiras keliones.
  • Mokėti už kitą asmenį(negalioja nuolaida).
  • Persikelti bilietus bei sąskaitos likutį į kitą kortelę, jeigu senoji buvo pamesta ar sugadinta.

kort

Kortelės kaina 1,5 €, kainai nuolaidos netaikomos, ji galioja iki datos nurodytos ant kortelės. Nuo 2011 metų rudens elektroninio bilieto kortelė yra integruota į naujos kartos Lietuvos studento pažymėjimą, bei į tarptautinį ISIC pažymėjimą.

Su kortelė gausite instrukciją kurioje yra PIN kodas bei laukelis užrašyti kortelė numerį, kortelės numerį būtinai užrašykite ir instrukciją laikykite saugioje vietoje, nes jei prarasite E-bilieto kortelę šie duomenys reikalingi pagaminti kortelės dublikatą( 1,5 €) ir atstatyti prarastus bilietus.

Nuolaidos

Studentams terminuotiems bilietams galioja 80 % nuolaida, o kartiniams 50 % nuolaida. Kontrolės metu reikės parodyti galiojantį LSP ar ISIC pažymėjimą. Kai kuriais metais kai iškyla bėdų su LSP gamyba paskelbiama, jog nuo rugsėjo 1 dienos iki spalio 1 dienos vietoje jų tinka Aukštosios mokyklos išduota pažyma, kurioje patvirtinama, kad konkretus asmuo yra atitinkamos aukštosios mokyklos studentas. Tačiau tai nėra taisyklė, tad reikia sužinoti apie dabartinę situaciją.

Bilietas pas vairuotoją

Neturint kortelės bilietą galima įsigyti pas vairuotoją, sumokėjus 1,0 € (0,5 € su 50% nuolaida) (nuo 2016 kovo 1d.)vairuotojas atspausdins kasos čekį/bilietą kuris galios iki maršruto galo. Jo žymėti niekur nereikia, bet su juo nėra galimybės persėsti nemokamai. Gavus bilietą reiktų įsitikinti, jog jis atspausdintas pirkimo metu, o nėra senas.

Kartinis bilietas ir terminuoti bilietai

E-bilieto kortelę kioske galima papildyti pageidaujama pinigų suma 0,12 – 66 € arba tam tikros trukmės terminuotais bilietais. Pildant kortelę pinigų sumą būtina nurodyti kokia nuolaida taikoma. Tai galima padaryti Lietuvos, bet Kauno spaudos kioskuose.

Kartinis e-bilietas su nemokamo persėdimo galimybe

Kai e-bilieto kortelė yra papildyta tam tikra pinigų kartinis bilietas įsigyjamas(aktyvuojamas) priglaudus(pažymėjus) e-kortelę prie komposterio. Bilietas galioja iki maršruto galo, su juo nuo pirmo pažymėjimo pradžios per 30 minučių galima persėsti į kitą autobusą ar troleibusą ir tęsti kelionę iki maršruto galo. Tačiau persėdus būtina priglausti kortelę prie komposterio, nepriklausomai ar spėjote persėsti per 30 minučių ar ne. Tuo atveju jei nespėjote priglaudus kortelę bus nuskaičiuota suma už kelionę.

Persėdimas iš autobuso/troleibuso į maršrutinį taksį

Nuo 2016 metų gruodžio atsirado galimybę persėsti į maršrutinį taksį. Persėdant bendra kelionė kainuos 1,1€.

Nuolaidą kuri bus taikoma atsiskaitant kartiniais bilietais galima pasirinkti ik spaudos kioske pildant kortele minimalia suma.

Komposteryje paspaudus 1 klavišą ir priglaudus kortelę galima užmokėti už drauge važiuojantį asmenį, jam nuolaida negalioja.

Terminuotas mėnesinis elektroninis bilietas(klasikinis)

Klasikinis jis todėl, kad kaip seniau buvęs popierinis galioja nuo 1 iki paskutinės mėnesio dienos. Perkant jį 1-14 mėnesio dieną jis galios einamąjį mėnesį, perkant 15 ir vėlesnę mėnesio dieną galios kitą mėnesį.

Transporte aktyvuojamas terminuotasis elektroninis bilietas

Šie bilietai ypatingi tuo, jog galioja tik nuo aktyvavimo pradžios tam tikrą dienų skaičių. Jie aktyvuojami komposteryje paspaudus 2 mygtuką. Tai leidžia juos įsigyti vienu metu, o pradėti naudotis kada yra būtinybė. Kol terminuotas bilietas yra neaktyvuotas galima už kelionę susimokėti iš e-bilieto kortelės sąskaitos.

Taip pat atkreipkite dėmesį, jog ilgesniam laikotarpiui bilietai yra santykinai pigesni.

E-kortelės pildymas internetu

image16

Internetu galima sužinoti kortelės sąskaitoje esančios sąskaitos likutį, pamatyti galiojančius terminuotus bilietus, kortelės naudojimo išklotinę.

Ir žinoma pirkti e-bilietus arba pildyti kortelės sąskaitą, tačiau šioje vietoje yra du nepatogumai. Pirmiausiai tai žinoma pildant reikia sumokėti banko administravimo mokestį. Antras dalykas, jog per 72 valandas nuo apmokėjimo būtina informaciją įrašyti į kortelę. Tam transporto priemonėje reikia susirasti komposterį su anga ir paspaudus 3 mygtuką 2 kartus įdėti kortelę. Lipant pro priekines duris teks vairuotojai paaiškinti(reikalingas komposteris būna dažniausiai transporto priemonės gale). Dar reiktų įsidėmėti, jog įrašius terminuotą aktyvuojamą bilietą šis automatiškai galioti nepradeda ir jį dar reikia aktyvuoti.

Pildymo internetu instrukcija

Plačiau apie e-bilietą tikrai kokybiškai parengtoje atmintinėje, tiesa ji šiek tiek pasenusi dabar, kainos pateiktos litais.

Įlipimo tvarka ir kontrolė bei baudos

Nuo 2011 liepos pirmos dienos Kaune įsigaliojo įlipimo pro priekines duris tvarka. Įlipus į transporto priemonę reikia pasinaudoti šalia vairuotojo esančiu komposteriu, sėkmės atveju(terminuotas e-bilietas galioja(aktyvuotas), sumokėta už kartinį bilietą) užsidegs žalias LED ir pasigirs signalas, kitu atveju arba teks išlipti, arba pirkti bilietą iš vairuotojo.

Didelio keleivių srauto metu arba esant blogam orui vairuotojas leis lipti per visas duris, tokiu atveju kortelės glausti prie komposterio nereikia tik jei turite galiojantį(aktyvuota) terminuotą bilietą. Jei už kelionę iš kortelės sąskaitos būtinai priglauskite kortelę prie komposterio, nes kitaip būsite zuikiu.

Be vairuotojo kontrolės transporto priemonę stotelėje gali patikrinti keleivių kontrolė. Kontrolę užtikrina vis kita konkursą laimėjusi privati apsaugos tarnyba. Keleiviai važiuojantis be bilieto ar be nuolaidą suteikiančių dokumentų gali būti paprašyti eiti į autobusiuką kur bus surašytas pažeidimo protokolas. Bauda 5 — 28 €. Bauda sumokama Kauno autobusų parke.

Maršrutai ir tvarkaraščiai

Kauno mieste autobusai bei troleibusai turi sumontuotus internetinio ryšio įrangą bei GPS imtuvus, kas leidžia gauti informaciją apie realius atvykimo laikus, o ne tik suplanuotus.

Maršrutams ir tvarkaraščiams sekti rekomenduoju Trafi ir jų siūlomas programas Android bei iOS išmaniesiems įrenginiams.

Screenshot_2015-01-28-19-03-16Screenshot_2014-12-16-15-28-22

Screenshot_2014-12-16-15-28-57Screenshot_2014-12-29-12-29-09

Programėlės geros tuo, jog galima pasižiūrėti realius atvykimo laikus stotelėse kurios patogiai randamos pagal GPS nustačius buvimo vietą. Taip yra galimybė planuoti maršrutą į pasirinktą tašką iš esamos vietos. Žemėlapyje netgi elektroninio kompaso pagalba rodoma kryptis link stotelės iš kurios būtų patogiausia pradėti kelionę. Taip pat galima gauti pranešimus apie tvarkaraščių bei maršrutų pasikeitimus.

Taip pat Kauno viešojo transportas maršrutų paieška yra integruota į Google Maps.

Pati viešojo transporto administracija rekomenduoja naudotis stops.lt. Tačiau nėra mobilios versijos, nėra rodomi realūs atvykimo laikai.

Realiems atvyko laikams matyti rekomenduojama naudotis šiuo žemėlapiu.

Stotelėse galima rasti maršruto schemą, bei tvarkaraščius, o 40 stotelių ir švieslentes su realiais atvykimo laikais.

i3i1wj11824_thumb

Kauno miesto savivaldybės foto.

Kita informacija

css.php
Bear