Kovoje su GPS signalų blokavimu naujas ginklas

image

GPS be navigacijos naudojamas ir judančių objektų sekimui. GPS imtuvo fiksuojamas koordinates galima kaupti į laikmenas, arba naudojant 2G/3G modemus realiu laiku perduoti į kitą šalies, pasaulio vietą.

Sekimo sistemos su GPS praverčia sekti darbuotojus, taip pat pagal surinktus duomenis galima paskaičiuoti mokesčius sunkvežimiams už kelių naudojimą. Tačiau atsiranda gudročių kurie nori „pasislėpti“ nuo vadovybės, ar išvengti kelių mokesčių naudojasi nelegaliais GPS signalų blokatoriais.

Blokatoriai tiesiog spinduliuoja radijo bangas tuo pačiu dažniu kaip GPS palydovai ir taip užslopina jų signalus. Kadangi palydovai vidutiniškai yra nuo žemės 20 000 km atstumu jų skleidžiamas radijo signalas žemėje yra lengvai slopinamas, tad kiniškas 30 USD kainuojantis įrenginys sutrikdyti GPS įrenginių darbą gali ne  tik automobilyje, bet ir kelių šimtų metrų spinduliu aplink.

Chronos pristatomas 1600 svarų kainuojantis blokatorių ieškiklis ypatingas tuo, jog ne tik aptinka netoliese esantį blokatorių, bet ir nustato ir kryptį iki jo. Todėl policija aikštelėje gali surasti konkrečius automobilius su įrengtais blokatoriais ir nubausti jų savininkus.

[via: New Scientist]

css.php
Bear