Viešasis transportas Kaune — rūšys, kainos, elektroninis bilietas, tvarkaraščiai 2012 versija

i49_7

(OneMillion/miestai.net)

Artėjant rugsėjo pirmai nusprendžiau atnaujinti praeitų metų įrašą apie Kauno viešąjį transportą. Šiuo įrašu stengsiuosi supažindinti Kauno miesto svečius (atvykusius studentus) su viešojo transporto pagrindais Kauno mieste.  Pagrindinis dėmesys bus skirtas autobusams bei troleibusams.

Kaune yra tokios viešojo transporto rūšys:

 • Taksi
 • Mikroautobusai
 • Troleibusai ir autobusai

Taksi

Keleivių vežimo kainos. Deja savivaldybės teikiama informacija apie tarifus dabar nepasiekiami.

Maršrutinis taksi

Greitas(ekstremalus), bet pigesnis nei taksi būdas iš taško A pateikti į tašką B. Stoja paimti keleivių pakėlus ranką, išlaipina keleivius paprašius. Abiem atvejais vieta nebūtinai turi būti viešojo transporto stotelė. Nuo 5 h. iki 22 h. važiavimo kaina 2,5 lito. Nuo 22 h iki 5 h maksimali kaina 3 litai. Už kelionę galima susimokėti tik įlipus į maršrutinį taksį. Bilietas galioja iki maršruto galo. 22 maršrutus aptarnauja apie 40 įmonių. Netaikomos jokios nuolaidos ir nėra mėnesinių bilietų.  Maršrutinių taksi tvarkaraščiai internete, tiesa negaliu pasakyti kiek jų yra prisilaikoma.

mikriukas_mikroautobusas_kaunas_24_marsrutinis_taksi_Clipboard02

(manodainava.lt nuotrauka)

Troleibusai ir autobusai

Kauno mieste troleibusų(Autrolis) ir autobusų(Kauno autobusai) parkai nėra susijungę, tačiau galioja bendra bilietų ir važiavimo tvarka. Kaune šiuo metu yra 17 troleibusų, bei 25 autobusų maršrutai.

Specialūs maršrutai

Naktiniai maršrutai 13N ir 14N troleibusai bei 37N autobusas kursuoja naktį iš penktadienio į šeštadienį ir iš šeštadienio į sekmadienį.

29E autobusas  vyksta iš Kauno oro uosto ir derinasi prie atvykstančių lėktuvų tvarkaraščio

ŽA1-7 autobusai veža keleivius iš Žalgirio Arenos po kai kurių masinių renginių.

Kauno miesto kortelė/E-bilieto kortelė

Kaune nuo 2012 metų liepos nebeliko kioskuose parduodamų popierinių bilietų, tad norint naudotis viešuoju transportu ir sutaupyti pinigų ilguoju laikotarpiu būtina Kauno ar Lietuvos spaudos kioske įsigyti E-bilieto kortelę.

inpd8p11925

(Kaunas.lt nuotrauka)

Kortelės kaina 8 litai, ji galioja iki datos nurodytos ant kortelės. Nuo 2011 metų rudens elektroninio bilieto kortelė yra integruota į naujos kartos Lietuvos studento pažymėjimą, bei į tarptautinį ISIC pažymėjimą.

Nuolaidos

Studentams terminuotiems bilietams galioja 80 % nuolaida, o kartiniams 50 % nuolaida. Kontrolės metu reikės parodyti galiojantį LSP ar ISIC pažymėjimą.  Nuo rugpjūčio galo iki spalio 1 dienos vietoje jų tinka Aukštosios mokyklos išduota pažyma, kurioje patvirtinama, kad konkretus asmuo yra atitinkamos aukštosios mokyklos studentas.

Su kortelė gausite instrukciją kurioje yra PIN kodas bei laukelis užrašyti kortelė numerį, kortelės numerį būtinai užrašykite ir instrukciją laikykite saugioje vietoje, nes jei prarasite E-bilieto kortelę šie duomenys reikalingi pagaminti kortelės dublikatą ir atstatyti prarastus bilietus.

Bilietas pas vairuotoją

Neturint kortelės bilietą galima įsigyti pas vairuotoją, sumokėjus 2,00 ar 1,00 (50 % nuolaida) litą vairuotojas atspausdins kasos čekį/bilietą kuris galios iki maršruto galo. Jo žymėti niekur nereikia, bet su juo nėra galimybės persėsti nemokamai.

Kartinis bilietas ir terminuoti bilietai

E-bilieto kortelę kioske galima papildyti pageidaujama pinigų suma 0,36 –230 lt arba tam tikros trukmės terminuotais bilietais. Pildant kortelę pinigų sumą būtina nurodyti kokia nuolaida taikoma.

Kartinis e-bilietas su nemokamo persėdimo galimybe

Kai e-bilieto kortelė yra papildyta tam tikra pinigų kartinis bilietas įsigyjamas priglaudus(pažymėjus) e-kortelę prie komposterio. Bilietas galioja iki maršruto galo, su juo nuo pirmo pažymėjimo pradžios per 30 minučių galima persėsti į kitą autobusą ar troleibusą ir tęsti kelionę iki maršruto galo. Tačiau persėdus būtina priglausti kortelę prie komposterio, nepriklausomai ar spėjote persėsti per 30 minučių ar ne. Tuo atveju jei nespėjote priglaudus kortelę bus nuskaičiuota suma už kelionę.

Nuolaida galioja ta kurią pasirinkote pildydami kortelę pinigų suma.

image

Komposteryje paspaudus 1 klavišą ir priglaudus kortelę galima užmokėti už drauge važiuojantį asmenį, jam nuolaida negalioja.

Terminuotas mėnesinis elektroninis bilietas(klasikinis)

Klasikinis jis todėl, kad kaip seniau buvęs popierinis galioja nuo 1 iki paskutinės mėnesio dienos. Perkant jį 1-14 mėnesio dieną jis galios einamąjį mėnesį, perkant 15 ir vėlesnę mėnesio dieną galios kitą mėnesį.

image

Transporte aktyvuojamas terminuotasis elektroninis

bilietas

Šie bilietai ypatingi tuo, jog galioja tik nuo aktyvavimo pradžios tam tikrą dienų skaičių. Jie aktyvuojami komposteryje paspaudus 2 mygtuką. Tai leidžia juos įsigyti vienu metu, o pradėti naudotis kada yra būtinybė. Kol terminuotas bilietas yra neaktyvuotas galima už kelionę susimokėti iš e-bilieto kortelės sąskaitos.

image

Taip pat atkreipkite dėmesį, jog terminuotas 92 dienų trukmės bilietas jis yra santykinai pigesnis nei 30 dienų.

E-kortelės pildymas internetu

Internetu galima sužinoti kortelės sąskaitoje esančios sąskaitos likutį, pamatyti galiojančius terminuotus bilietus, kortelės naudojimo išklotinę.

image

Ir žinoma pirkti e-bilietus arba pildyti kortelės sąskaitą, tačiau šioje vietoje yra du nepatogumai. Pirmiausiai tai žinoma pildant reikia sumokėti banko administravimo mokestį. Antras dalykas, jog per 72 valandas nuo apmokėjimo būtina informaciją įrašyti į kortelę. Tam transporto priemonėje reikia susirasti komposterį su anga ir paspaudus 3 mygtuką 2 kartus įdėti kortelę. Lipant pro priekines duris teks vairuotojai paaiškinti(reikalingas komposteris būna dažniausiai transporto priemonės gale), kad kortelę pildėte internete, taip pat teko kartą pakliūti ant komposterio su užkišta anga, o paskui įlipo kontrolė. Dar reiktų įsidėmėti, jog įrašius terminuotą aktyvuojamą bilietą šis automatiškai galioti nepradeda ir jį dar reikia aktyvuoti.

Plačiau apie e-bilietą tikrai kokybiškai parengtoje atmintinėje

Įlipimo tvarka ir kontrolė

Nuo 2011 liepos pirmos dienos Kaune įsigaliojo įlipimo pro priekines duris tvarka. Įlipus į transporto priemonę reikia pasinaudoti šalia vairuotojo esančiu komposteriu, sėkmės atveju(terminuotas e-bilietas galioja(aktyvuotas), sumokėta už kartinį bilietą) užsidegs žalias LED ir pasigirs signalas, kitu atveju arba teks išlipti, arba pirkti bilietą iš vairuotojo.

Didelio keleivių srauto metu arba esant blogam orui vairuotojas leis lipti per visas duris, tokiu atveju kortelės glausti prie komposterio nereikia tik jei turite galiojantį(aktyvuota) terminuotą bilietą. Jei už kelionę iš kortelės sąskaitos būtinai priglauskite kortelę prie komposterio, nes kitaip būsite zuikiu.

Be vairuotojo kontrolės transporto priemonę stotelėje gali patikrinti ir „Argus“ darbuotojai. Keleiviai važiuojantis be bilieto ar be nuolaidą suteikiančių dokumentų gali būti paprašyti eiti į autobusiuką kur bus surašytas pažeidimo protokolas. Bauda 60 — 100 litų. Bauda sumokama Kauno autobusų parke.

Tvarkaraščiai

Darbastalyje galima rinktis iš maršrutai.lt arba stops.lt  abi svetainės turi greičiausio maršruto paiešką. Aš asmeniškai renkuosi maršrutai.lt. Jei norite pasilengvinti sau gyvenimą rekomenduoju maršrutai.lt įsijungti savo stotelės švieslentę. Yra net viso ekrano funkcija.

image

Panašią galimybę siūlo ir Kauno miesto viešojo transporto svetainė. Joje galima matyti kur šiuo metu yra autobusai ir troleibusai ir pasižiūrėti kiekvienos stotelės švieslentę. Ir vėl yra visko ekrano(lango) režimas.

image

Stotelėje yra 5 būdai sužinoti transporto priemonių atvykimo laiką:

 1. Tiesiog popieriniai tvarkaraščiai
 2. 40 stotelių įrengtos švieslentės
  http://www.radiocool.lt/wp-content/uploads/2011/08/i3i1wj11824_thumb.jpg
  (Kaunas.lt nuotrauka)
 3. m.marsrutai.lt  – rekomenduoju jei telefonas su GPS, nes automatiškai randamos artimiausios stotelės, galima pasirinkti kurios švieslentę rodyti ir dizainas malonus akiai
  2012-08-27_22-21-45
 4. Jeigu telefonas turi kamerą su macro fokusu galite bandyti su tam skirta programa nuskaityti  QR/2D kodą. Kode užkoduota nuorodą veda į stotelės švieslentę internete.
  http://www.radiocool.lt/wp-content/uploads/2011/04/20110407_004_thumb.jpg
 5. O jei kamerai kodas per sudėtingas stotelės švieslentę galite rasti http://wap.kvt.lt pasirinkę tvarkaraštį. Šios svetainės privalumas tas, kad švieslentė patogiai randama pagal stotelės numerį, kurį galima rasti stotelės popieriniuose tvarkaraščiuose.
  http://www.radiocool.lt/wp-content/uploads/2011/04/f2099456_thumb.jpg
  imageimage
  image

Kodėl rekomenduoju stotelėje tvarkaraščius žiūrėti telefone? Kiekviename autobuse ir troleibuse yra įmontuota pozicijos nustatymo sistema GPS ir interneto modemas, tai leidžia keleiviams pateikti realius atvykimo laikus. Šie atvykimo laikai pateikiami transporto stotelėse esančiose LED švieslentėse arba virtualiose švieslentėse internete.

Daugiau informacijos galite gauti užklausę komentaruose, jei galėsiu atsakysiu, jei ne nukreipsiu į kvt.lt.

css.php
Bear