Ar verta įsigyti USB 3.0 SD flash kortelių skaitytuvą

IMG_0312

Kai pabodo laukti kol bus iš flash kortelės bus nukopijuoti ~ 50 GB nusprendžiau įsigyti USB 3.0 kortelių skaitytuvą ir pažiūrėti ar bus didesni greičiai, visgi ant Sandisk Ultra SD kortelės buvo rašoma 30 MB/s kurių nematydavau, o efektyvus USB 2.0 perdavimo greitis yra iki 35 MB/s ir tai priklausomai nuo režimo.

Canyonsdusb2

Pirmasis Crystal Disk Mark testas su Canyon skaitytuvu parodė, jog maksimalus skaitymo greitis su Sandisk Ultra kortele siekia 20 MB/s.

kingstonSDUSB2

Antrajame testas bandžiau  Kingston G3/FCR-MLG3 kortelių skaitytuvą, tačiau vis dar  USB 2.0 režime. Kaip matote net ir USB 2.0 režime šis skaitytuvas nuoseklaus skaitymo režime buvo greitesnis 9 MB/s.

kingstonSDUSB3

Ir galutinis testas, Kingston G3/FCR-MLG3 kortelių skaitytuvas USB 3.0 režime. Nuoseklaus skaitymo greitis netgi 15 MB/s didesnis negu rašoma ant kortelės, o palyginus su senuoju kortelių skaitytuvu dvigubas greičio pagerėjimas.

Taigi mano atveju USB 3.0 kortelių skaitytuvas tikrai pasiteisinęs pirkinys. Šio skaitytuvo kaina Lietuvoje apie 25 litai. Žinoma, jeigu nešiojamame kompiuteryje yra integruotas flash kortelių skaitytuvas jis bus pajungtas prie PCI magistralės, tad jokie USB 2.0 ribojimai netrukdys. O turintiems mažo greičio korteles arba kantriems tiks ir Ebay dolerį kainuojantis „no name“  kortelių skaitytuvas. Tiesą sakant tokį turėjau, greičiai buvo netgi šiek tiek geresni negu Canyon, kol nesulūžo.

css.php
Bear