Kaip pirkti ir neapsigauti eBay – atsiliepimai apie pardavėjus

Sandisk 8GB

Nusprendžiau pasidomėti SD kortelių kainomis, o gal ir įsigyti, akys užkliuvo už 8GB SanDisk Ultra II, Lietuvoje kainuoja apie 80 litų.

Kai pirkinys nėra skubus neprošal pasitikrinti ar galima įsigyti kur nors pigiau, tad eBay atlikau paiešką, o prekes surūšiavau pradedant mažiausia kaina. Kainos prasidėjo nuo 55 litų jau su įskaičiuotomis siuntimo išlaidomis, iškart galima pradėti galvoti kaip pardavėjus Lietuvoje su dideliais antkainiais, bet žvalgomės toliau.

Ebay paieška

Kiekvienos prekės aprašyme yra informacija apie pardavėją. Be visokių žvaigždučių už pasiekimus parduodant pagrinde matomi tokie dalykai kaip:  pardavėjo vardas, atsiliepimų rezultatas išreikštas taškais ir procentais.

Pirkėjas sulaukęs arba jau nebesulaukęs prekės gali palikti teigiamą, neutralų ar neigiamą pardavėjo įvertinimą už kurį pardavėjas gauna  +1,0,-1 tašką. Procentai parodo kokia dalis teigiamų ir neigiamų atsiliepimų yra teigiami(per paskutinius metus).

Taigi taškai parodo pardavėjo pardavimų kiekius, o procentai pirkėjų pasitenkinimą gautomis prekėmis.

Ebay pardavėjas

Iš pirmo žvilgsnio 98,8 % atrodo labai geras įvertinimas, tačiau nesunku rasti pardavėjų su 99.9% ar 100%. Pavyzdžiui  esant 2000 taškų ir 99% bus palikti 22 neigiami atsiliepimai.

Paspaudus ant taškų galima paskaityti atsiliepimus:

taškai

Pasirenkame paskutinių metų neigiamu atsiliepimus, ir ką tarp  jų matome:

Ebay atsiliepimai apie pardavėją.

Komentuoti tikriausiai nereikia, nors verta pridurti, jog ne visi pirkėjai jei kortelė veikianti gali atskirti ar ji klastotė, ar bent nurodyti prekės aprašyme greičiai atitinka realius.

Dar vienas apgaulės būdas tai nurodyta ne ta prekės buvimo vieta. Jei iš UK lauktas siuntinys ateina iš Kinijos reiktų palikti pardavėjui neigiamą ar bent neutralų atsiliepimą, nes renkamės prekę iš UK tai tik dėl greitesnio pristatymo ir muitų nebuvimo.

Beje rudenį pirkau USB atmintinę ir µSD kortelę, galiu pasakyti, jog kainos eBay ir Lietuvoje buvo gan panašios, tad palikau pinigus vietiniams pardavėjams.

P.S. Taškus gali gauti ne tik pardavėjas, bet ir pirkėjas iš pardavėjo. prieš tai nepaminėjau, kad būtų mažiau painiavos.

css.php
Bear