Naujienos jau ruošiamos kompiuterių ir jų vis daugės

dreb

Kaip teigia Narrative Science įkūrėjas 2030 metais 90 % naujienų bus paruoštos kompiuterinių algoritmų. Taip bus dėl to, jog dalis naujienų yra paruošiama vienodu būdu. Iš viešai prieinamas informacijos ištraukiami svarbiausia faktai ir jie pateikiami skaitytojui suprantama kalba.

Tarkime algoritmas ruošiant sporto naujienas pagal žaidimo statistiką bando ištraukti pagrindinę informacija: kas laimėjo ir kiek taškų, ar tarkime komandos pralaimėjimas buvo po serijos laimėjimų, ar kurie komandos nariai pasižymėjo statistikoje. Toliau pagal pasirinktą šabloną pridedant  frazių kaip „namų sienos nepadėjo“ suformuojamas galutinis straipsnis. Galite dabar pasiskaityti vieną lietuvišką straipsnį apie krepšinio varžybas ir pamatyti, jog straipsnį be interviu galima paruošti teturint žaidimo statistiką.

Jau ir dabar kai kurios naujienos yra rašomos robotų, vienas pavyzdys Los Angeles Times straipsnis apie žemės drebėjimą. Jis buvo publikuotas praėjus 3 minutėms po žemės drebėjimo pasinaudojus iš Geologijos tarnybos gauta informacija.

[via: Singularity Hub]

css.php
Bear