Siuntinių (EMS ir registruotų) sekimas Lietuvos pašto svetainėje

lietuvs paštas

Visai neseniai atradau jog Lietuvos pašto svetainėje galima pasižiūrėti EMS, EPG, EXPRESS ir registruotų siuntų informacija jei jos yra Lietuvoje:

Lietuvos pašto siuntinių paieška

Pirmąja nuorodą galite pasinaudoti jei siuntinys siunčiamas greituoju paštu (siuntos numeris prasideda su „E“) , o antrąja jei siuntinys yra yra siunčiamas paprastu paštu, tačiau yra registruotas ( numeris prasideda su „R“).

Pasižiūrėkite ar siuntėjas suteikė kokį nors siuntos sekimo numerį, jei taip įveskite. Kai siuntinys atsidurs Jums artimiausiame  pašte, eikite  drąsiai atsiimti jo nesulaukę pranešimo į pašto dėžutę. Taip pasiimdami siuntinį anksčiau sutaupysite nuo vienos iki kelių dienų 🙂

Atnaujinta 2009 09 07

Paskutiniu metu neveikia registruotų vidaus siuntų paieška, jei siuntinys yra registruotas(pvz: „RA889006803HK“, tačiau išsiųstas iš užsienio. Užklausus Lietuvos paštą paaiškėjo, jog seniau veikęs sekimas tebuvo atsitiktinis:

svetainėje post.lt galima vykdyti tarptautinio greitojo pašto, Europos siuntinio (EPG) ir EXPRESS siuntų paiešką. Vidaus pašto siuntų paieška vykdoma Lietuvos viduje, užsienio ji neapima.
Jei siunta jau issiusta is tranzito salies, tai po gavimo Lietuvoje jai tures buti atliktas muitinis deklaravimas ir tikrinimas, tik po to bus isleista i apyvarta.

Deretu taip pat suprasti, kad sistema pradejo veikti palyginti neseniai, todel nereiketu is jos reikalauti visisko tobulumo. Taip tiesa, kad kai kurios tarptautines siuntos i vidaus siuntu paieska patekdavo, taciau tikrai ne visos ir tik po muitinio tikrinimo – paciai teko tuo isitikinti.

Bet,  jei nekantraujate sužinoti, kur yra Jūsų siuntinys galite nusiųsti užklausą ne taip patogiai  nurodę registracijos numerį šioje formoje arba tiesiog užklausę info[riestainis]post[taškas]lt

Jei pavyzdžiui laukiate siuntinio iš Kinijos pirmiausiai siuntinio statusą galite pasitikrinti:

  1. Honkongo pašte
  2. Rusijos pašte

Plačiau apie siuntinio kelią Mindaugo komentare.

 

css.php
Bear