HAVEit projekto pasiekimai [video]

Volvo_Trucks_-_Predicting_the_future_saves_fuel_and_minimise.mp4_snapshot_01.21_[2011.08.08_16.30.53]

Europinio projekto HAVEit (Highly Automated Vehicles for Intelligent Transport) tikslas padidinti eismo saugumą, bei efektyvumą. Projekto pasiekimai aprašomi toliau.

Man pasirodžiusi įdomiausia Volvo sistema įdiegta į hibridinį miesto autobusą. Kaip ir Įprastuose hibriduose stabdant regeneruojama energija yra kaupiama akumuliatoriuje, kuris vėliau maitina elektrinį variklį. Tačiau ši sistema nuspręsdama naudoti elektrinį ar dyzelinį ar abudu variklius atsižvelgia ir į padėtį kelyje(šviesoforų signalus, priešais važiuojančias transporto priemones), bei žemėlapio(GPS) duomenis. Taigi jei pagal GPS duomenis žinoma, jog įvyks stabdymas stotelėje įjungiamas elektrinis variklis ir iškraunamas akumuliatorius, kad būtų vietos priimti stabdymo metu gaunamą energiją.  Palyginus su tiesiog dyzeliniu autobusu tokia sistema sutaupo 30 % degalų.

Vairuotojui sistema pataria kaip vairuoti ekonomiškiau, o akseleratoriaus pedalas priešinasi jei vairuotojas greitėja per gretai.

GDA – Green Driving Application

Seniau buvo rašyta apie Volkswagen laikiną autopilotą, kuris yra HAVEit dalis, dabar galima pamatyti kaip jis atrodo praktikoje.

 

Projekto metu buvo sukurta sistema padedanti vairuotojui važiuoti kelio darbų bei spūsčių metu.

ARC – Automated Assistance for Roadworks and Congestion

Dar viena Volvo kurta sistema kuri padės tolimųjų reisų vairuotojams važiuojant per kamščius.

AQuA – Automated Queue Assistance

css.php
Bear