Ženklai išduodantys sukčių įkurtą e-parduotuvę

image

Užklydau į AAooy e-parduotuvę ir iškart keli ženklai parodė, jog iš jos neverta nieko pirkti.

Prekių kaina

Čia tikriausiai esminis ženklas. Kaip sako liaudies išmintis, jeigu yra per daug gerai, jog būtų tiesa, tai tikriausiai ir nėra tiesa. iPhone 5S pas juos pardavinėjamas už 360 USD. Kai tuo tarpu, net JAV perkant tiesiai iš Apple kaina prasideda nuo 649 USD, 16 GB modeliui.

Google page rank

Google page rank balas 0-10 parodo puslapio vertę/svarbą. Pavyzdžiui delfi.lt – 8, dx.com – 5,  aliexpress – 6.

Mūsų tiriama parduotuvė neturi jokio balo, tikrintuvas grąžina N/A

Apmokėjimo būdai

image

Įtartiniems pardavėjams taikau PayPal taisyklę. Jeigu nėra galimybės atsiskaityti PayPal reikia bėgti iš tos parduotuvės. Kadangi PayPal yra tarpininkas tarp pardavėjo ir pirkėjo ir veikia kaip teismas spręsdamas ginčus, tai žinoma sukčiai jo paslaugomis nesinaudos.

Nesu tikras kaip sektųsi atgauti pinigus negavus prekių jeigu būtų atsiskaityta bankiniu pavedimu, tačiau jeigu mokėsite per Western Union su pinigais galima atsisveikinti. Šį atsiskaitymo būdą labai mėgsta sukčiai.

Juokinga tai, jog pervesti pinigus reikia fiziniam asmeniui, o kiekvienu būdu mokant vis kitas gavėjas.

image

HTTPS

image

Saugus duomenų perdavimo protokolą e-parduotuvė turi būtinai naudotis, nes taip koduojamas duomenų srautas tarp pirkėjo naršyklės ir parduotuvės serverio.

HTTPS nebūtinai būna kai peržiūrimos prekės, bet rodoma/įvedama asmeninė informacija būti privalo.

image

Domeno amžius

aaooyy.com domenas registruotas 2013-08-30, taigi jam nėra nei metų.  WhoIS dar išduoda, jog domeną registravo fu su iš organizacijos su fu. Tuo tarpu parduotuvės svetainės apačioje skelbiama “2007-2014”

Google/Atsiliepimai

Žinoma, dar galima paieškoti ir ką internetai rašo apie pardavėją, bet nebūkite naivūs skaitydami.

Štai viename forume:

image

matome gerus atsiliepimus, tačiau klausimas užduotas 00:46, o iki 1:11 atsiranda 17 tik teigiamų atsiliepimų apie pardavėją.

css.php
Bear